Նիկոլ Փաշինյանի և Աննա Հակոբյանի թեստերի պատասխանները բացասական են եղել, նրանք վերադառնում են Երևան
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի գրառմամբ հայտնել է, որ իր և տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի կորոնավիրուսը թեստերի պատասխանները բացասական են եղել։
«Մեր թեստերի պատասխանը կրկին բացասական է: Առավոտյան վերադառնում եմ Երեւան»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Ավելի վաղ նա «Ֆեյսբուք»-ի ուղիղ եթերում հայտնել էր, որ ՀՀ սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի քարոզարշավից ժամանակ ինքը շփում է ունեցել Մեղրիի մի բնակչի հետ, ում մոտ մարտի 15-ին նոր տիպի կորոնավիրուս է հայտնաբերվել։
«Մենք ամբողջ ընտանիքով մինչև հիմա գտնվում ենք Սևանում, քանի որ առաջին անգամ մեր ինքնամեկուսացման առիթը բրազիլիայի նախագահն էր, ում կնոջ հետ հանդիպել էր Աննան։ Մենք այդ դեպքի մասին իմանալուց հետո հանձնեցինք թեստ, որը բացասական էր։ Այսօր էլ դեռ ինքնամեկուսացած ենք, քանի որ այսօր նոր տիպի կորոնավիրուսի վարակման դեպք է արձանագրվել մի բնակչի մոտ, ում հետ ես ոչ շատ սերտ շփում եմ ունեցել սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի քարոզարշավի ժամանակ։
Նա Մեղրիի բնակիչ է, որի հետ հանդիպել ենք Վայքում, անցնելիս ուղղակի շփվել ենք: Դրվագներից մեկում մենք մտանք բիստրո, և պարզվեց, որ այդ բիստրոյում այդ քաղաքացու մոտքվ անցել ենք, շփվել ենք: Գիշերը թեստի պատասխանը կլինի:
Ես կրկին թեստ եմ հանձնել մոտ մեկ ժամ առաջ, որի պատասխանները կլինեն կեսգիշերն անց։ Պատասխանի դրական լինելու դեպքում ես և իմ ընտանիքը կշարունակենք ինքնամեկուսացումը, իսկ բացասականի դեպքում՝ մարտի 16-ին՝ առավոտյան, կվերադառնամ Երևան»,- նշել էր Փաշինյանը։

Результаты тестов Никола Пашиняна и Анны Акопян были отрицательными, они возвращаются в Ереван
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в Facebook сообщил, что результаты тестов на коронавирус его и его супруги Анны Акопян были отрицательными.
Утром возвращаюсь в Ереван”, - как передает «Арменпресс», написал Никол Пашинян.
Ранее он в прямом эфире в Facebook сообщил, что во время агиткампании по конституционному референдуму в Армении он общался с жителем Мегри, у которого 15 марта был обнаружен новый тип коронавируса.
“Мы всей семьей до сих пор находимся на Севане, поскольку вначале причиной нашей самоизоляции был президент Бразилии, с супругой которого встречалась Анна. После того, как мы узнали об этом случае, мы сдали тест, который был отрицательным. Но мы еще самоизолированы, поскольку сегодня у одного жителя Мегри, с которым я не очень тесно общался во время агиткампании референдума по конституционным реформам, подтвержден коронавирус нового типа.
Он житель Мегри, с которым мы встречались в Вайке, проходя мимо, просто пообщались. Мы вошли в бистро, и выяснилось, что в этом бистро мы прошли мимо этого гражданина, и пообщались.
Я снова сдал тест около часа назад, ответы на который будут даны после полночи. В случае положительного ответа я и моя семья продолжим оставаться в самоизоляции, в случае отрицательного - утром 16 марта, вернусь в Ереван”, - отметил Пашинян.