Թայկա Վայթիթին նկարահանելու Է «Չառլին եւ շոկոլադի ֆաբրիկան» մուլտսերիալը. Variety
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նորզալանդացի դերասան եւ ռեժիսոր Թայկա Վայթիթին կնկարահանի «Չառլին եւ շոկոլադի ֆաբրիկան» մուլտսերիալի երկու Էպիզոդ, որոնք ցուցադրվելու են Netflix-ով: Այդ մասին հայտնել Է Variety-ն, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Շոուն կպահպանի օրիգինալ պատմությունների ոգին, բայց կստեղծի այնպիսի աշխարհ ու հերոսներ, որոնք դուրս են գալիս Դալի գրքի շրջանակներից»,-նորությունը մեկնաբանել Է Netflix-ի ներկայացուցիչը:
Ինչպես աղբյուրը պատմել Է հրատարակությանը, սերիաներից մեկը հիմնված կլինի Ռոալդ Դալի համանուն պատմվածքի սյուժեի վրա, իսկ մյուսն ամբողջությամբ կնվիրեն ումպա լումպով մտացածին ժողովրդին, որի բարեկամն Էր հրուշակագործ Վիլլի Վոնկան:
«Օսկար» մրցանակի դափնեկիրը կգրի սցենարը, ինչպես նաեւ հանդես կգա որպես ռեժիսոր եւ նախագծի գործադիր պրոդյուսեր:

СМИ: Тайка Вайтити снимет мультсериал "Чарли и шоколадная фабрика"
Новозеландский актер и режиссер Тайка Вайтити снимет два эпизода мультсериала "Чарли и шоколадная фабрика", которые будут транслировать на Netflix,сообщаетVariety.
"Шоу сохранит дух оригинальной истории, но создаст мир и персонажей, выходящих за рамки книги Даля", — прокомментировал новость представитель Netflix,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Как рассказал источник изданию, одна из серий будет основана на сюжете одноименной повести Роальда Даля, а другую полностью посвятят вымышленному народу Умпа-Лумпов, с которым дружил кондитер Вилли Вонка.
Лауреат премии "Оскар" напишет сценарий, а также выступит режиссером и исполнительным продюсером проекта.