Ազգային ժողովը շարունակում է քառօրյա նիստի աշխատանքները. ՈՒՂԻՂ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովում շարունակվում են քառօրյա նիստի աշխատանքները: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ մարտի 6-ի նիստի օրակարգում ընդգրկված են մի շարք հարցեր:
Քվեարկության կդրվեն նախորդ օրը քննարկված մի շարք օրենսդրական նախաձեռնություններ: Պատգամավորները կքվեարկեն Հայաստանի Հանրապետության քրեական օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին և Հայաստանի Հանրապետության քրեական դատավարության օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին օրենքների նախագծերի փաթեթի համար: Փաթեթով առաջարկվում է բռնության հրապարկային կոչը, քարոզը քրեականացնել:
Քվեարկության կդրվեն նաև պատգամավորների կողմից ներկակացված Հայաստանի Հանրապետության քրեական դատավարության օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին և Հայաստանի Հանրապետության քրեական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրենքների նախագծերը: Պատգամավորները կքվարկեն նաև մի քանի այլ օրենքների նախագծեր:

Национальное собрание продолжает работу четырехдневного заседания: прямое включение
В Национальном собрании продолжаются работы четырехдневного заседания. Как передает «Арменпресс», в повестку заседания 6 марта включен ряд вопросов.
На голосование будет поставлен ряд обсужденных в предыдущий день законодательных инициатив. Депутаты проголосуют за пакет проектов законов О внесении дополнения в Уголовный кодекс Республики Армения и о внесении дополнения в Уголовно-процессуальный кодекс Республики Армения. Пакетом предлагается криминализировать призывы к насилию и пропаганду насилия.
Будут также поставлены на голосование проекты законов О внесении дополнения в Уголовно-процессуальный кодекс Республики Армения и о внесении изменений и дополнений в Уголовно-процессуальный кодекс Республики Армения. Депутаты также будут голосовать и по нескольким другим законопроектам.