ԱՄՆ ՄԶԳ-ն ու «Իմ քայլը» բարեգործական հիմնադրամը քննարկել են համագործակցության ուղիները
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը և Հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Հովհաննես Ղազարյանը մարտի 4-ին Վաշինտոնում հանդիպում են ունեցել ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (ՄԶԳ) Եվրոպայի և Ասիայի հարցերով բյուրոյի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Բրոք Բիրմանի հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին Աննա Հակոբյանի գրասենյակից:
Աննա Հակոբյանը պարոն Բիրմանին շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի ժողովրդավարական զարգացման նպատակով անկախությունից ի վեր Հայաստանին ցուցաբերած աջակցության համար։ Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են հիմնադրամի գործունեության շրջանակներում համագործակցության հնարավորությունները։ Մասնավորապես, քննարկվել են հանրակրթական դպրոցներում առողջ ապրելակերպի խթանմանը, մարզային մշակութային կենտրոնների հզորացմանը, շրջակա միջավայրի պահպանությանը միտված ծրագրերը:

YEREVAN, MARCH 6, ARMENPRESS. Spouse of the Armenian prime minister Anna Hakobyan, chairwoman of the Board of Trustee of My Step charitable foundation, and the executive director of the foundation Hovhannes Ghazaryan met on March 4 with Assistant Administrator for USAID’s Bureau for Europe and Eurasia Brock Biermanin Washington D.C., Mrs. Hakobyan’s Office told Armenpress.
Mrs. Hakobyan thanked Mr. Bierman for the support provided to Armenia since independence aimed at the country’s democratic development. The sides discussed the cooperation opportunities within the activity of the foundation. In particular, they discussed the projects aimed at promoting healthy lifestyle in public schools, strengthening cultural centers in provinces and protecting the environment.