Ազգային ժողովում մեկնարկել է քառօրյա նիստը. ՈՒՂԻՂ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովում մեկնարկել են քառօրյա նիստի աշխատանքները: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ մարտի 3-ին մեկնարկող նիստի օրակարգում ընդգրկված են մի շարք օրենսդրական նախաձեռնություններ:
Խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ կքննարկի «Էներգետիկայի մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին, «Պետական կենսաթոշակների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում լրացում կատարելու մասին, Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիական օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին օրենքների նախագծերը, «Հանրակրթության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում լրացումներ ու փոփոխություններ կատարելու մասին և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթն ու մի շարք այլ օրինագծեր:
Պատգամավորներն առաջին ընթերցմամբ ընդունելու համար կքննարկեն նաև «Դեղերի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին, Հայաստանի Հանրապետության քրեական դատավարության օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին, «Մաքսային կարգավորման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագծերը, Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթն ու այլ օրենսդրական նախաձեռնություններ:

В Национальном собрании Армении началось очередное четырехдневное заседание: прямое включение
В Национальном собрании Армении начались работы четырехдневного заседания. Как передает «Арменпресс», в повестку дня 3 марта заседания включено обсуждение ряда законодательных инициатив.
Парламент во втором чтении обсудит законопроекты О внесении дополнений в Закон Республики Армения “Об энергетике”, О внесении дополнения в Закон Республики Армения “О государственных пенсиях”, о внесении изменения в Гражданский кодекс Республики Армения, О внесении дополнений и изменений в Закон Республики Армения “Об общем образовании”, а также представленный пакет законопроектов и ряд других законопроектов.
Депутаты также для принятия в первом чтении обсудят законопроекты О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Армения “О лекарствах”, о внесении дополнения в Уголовно-процессуальный кодекс Республики Армения, О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Армения “О таможенном регулировании”, “О конфискации имущества незаконного происхождения” и пакет смежных законопроектов и другие законодательные инициативы.