Disney-ի նոր ղեկավար Է դարձել Բոբ Չապեկը
Այգերը, որն ընկերության ղեկավարն Էր 2005 թվականից, կշարունակի աշխատել այնտեղ: Մինչեւ 2021 թվականի դեկտեմբերի վերջը նա կզբաղեցնի վարչության գործադիր նախագահի պաշտոնը: Բիզնեսմենը, մասնավորապես, պատասխանատու կլինի Disney-ի ստեղծագործական ստորաբաժանումների համար:
Չապեկը Disney-ում աշխատում Է արդեն շուրջ 27 տարի: Ավելի վաղ նրա պատասխանատվության ոլորտի մեջ մտնում Էին ընկերության ժամանցային զբոսայգիները, ինչպես նաեւ նրա արտադրանքի մի մասը: Չապեկն աշխատանքի այն ուղղությունների թվում, որոնք նա համարում Է հանգուցային, նշել Է տեխնոլոգիական ինովացիաները եւ Disney-ի դերի ընդլայնումը միջազգային շուկաներում:
The Walt Disney Company-ի գլխավոր գրասենյակը գտնվում Է Բերբանքում (Կալիֆոռնիայի նահանգ): Ընկերության շուկայական կապիտալիզացիան գնահատվում Է մոտավորապես 230 մլրդ դոլար:
Ինչպես նշում Է CNBC-ն, Disney-ի բաժնետոմսերը ղեկավարության փոխվելու վերաբերյալ նորությունների ֆոնին ընկել Է 2,5 տոկոսով, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Новым главой Disney стал Боб Чапек
Смена руководства произошла во вторник в крупной американской корпорации The Walt Disney Company, Боб Чапек стал ее новым генеральным директором, ранее данный пост занимал Роберт Айгер. Об этом говорится в заявлении, опубликованном на сайте компании.
Айгер, который был руководителем компании с 2005 года, продолжит работу в ней. До конца декабря 2021 года он будет занимать пост исполнительного председателя правления. Бизнесмен, в частности, будет отвечать за творческие подразделения Disney.
Чапек работает в Disney уже около 27 лет. В сферу его ответственности ранее входили парки развлечений компании, а также часть ее продукции. Чапек в числе направлений работы, которые он считает ключевыми, назвал технологические инновации и расширение роли Disney на международных рынках,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Головной офис The Walt Disney Company находится в городе Бербанк (штат Калифорния). Рыночная капитализация компании оценивается примерно в $230 млрд долларов.