«Այո»-ի շտաբի դրամահավաք-երեկոյի ընթացքում հավաքվեց 205 մլն 560 հազար դրամ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի «Այո» քարոզչական կողմի իրականացրած դրամահավաք-երեկոյի ընթացքում հավաքվեց 205 մլն 560 հազար դրամ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին դրամահավաքի ավարտին հայտարարեց քարոզչական կողմի շտաբի պետ, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը:
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության 9-րդ դրամահավաք-երեկոն արձանագրում է հետևյալ թիվը՝ 205 մլն 560 հազար դրամ: Օնլայն հարթակում դրամահավաքը շարունակվում է: Կան նաև փոխանցումներ արտարժույթի տեսքով, որոնց արտացոլումն առայժմ մեզ համար պարզ չէ, այսինքն՝ կարող է լինել այս թվի որոշակի փոփոխություն»,- ասաց Պապիկյանը:

Штаб «Да» собрал 205 миллионов 560 тысяч драмов
Во время сбора средств, организованного кампанией «Да» на конституционном референдуме, собрано 205 миллионов 560 тысяч драмов. Как сообщает Арменпресс, об этом заявил в конце сбора средств глава избирательного штаба, министр территориального управления и инфраструктуры Сурен Папикян.
Девятый сбор средств партии «Гражданский договор» имеет следующий результат: 205 млн 560 тыс драмов. Онлайн сбор средств продолжается. Есть также переводы в виде иностранной валюты, результаты которых мы пока не знаем, поэтому эта цифра может немного измениться», - сказал Папикян.