Անկախ հանրաքվեի արդյունքներից, հաղթելու է ՀՀ հպարտ ու արժանապատիվ քաղաքացին. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երաշխավորեց, որ, անկախ Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի արդյունքներից, հաղթելու է ՀՀ հպարտ ու արժանապատիվ քաղաքացին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Փաշինյանն ասաց փետրվարի 25-ին հանրաքվեի «Այո» քարոզչական կողմի կազմակերպած դրամահավաքի ընթացքում:
«Մենք հույս ունենք, որ հանրաքվեի արդյունքներով «Այո»-ն կհաղթի, հանուն սրա գործադրելու ենք մեր լավագույն ջանքերը, անելու ենք մեզնից կախված ամեն ինչ: Կարող եմ երաշխավորել, թե ով է լինելու հանրաքվեի արդյունքում հաղթողի դերում: Այդ հանրաքվեում, անկախ արդյունքներից, հաղթելու է ՀՀ հպարտ և արժանապատիվ քաղաքացին: Այս քաղաքական թիմը կկտրի սեփական ձեռքերը, բայց մի քվեաթերթիկի կեղծիք թույլ չի տա: Ես անձամբ կկտրեմ սեփական ձեռքերս, բայց մեկ քվեաթերթիկի կեղծիք թույլ չեմ տա»,- ասաց Փաշինյանը:
Վարչապետը հայտնեց, որ ինտենսիվ մասնակցելու է հանրաքվեի քարոզարշավին:
«Առաջիկայում շատ ինտենսիվ քարոզարշավ ենք սկսելու: Ինքս անձամբ մասնակցելու եմ քարոզարշավին: Քարոզչական հանդիպումներ եմ ունենալու Հայաստանի Հանրապետության բոլոր քաղաքներում: Սա լինելու է շատ կարևոր խոսակցություն, որը լինելու է ոչ միայն մեր կողմից առաջարկվող Սահմանադրության փոփոխության տեքստի, այլև ենթատեքստի մասին»,- ասաց Փաշինյանը:
Նիկոլ Փաշինյանը հավելեց, որ քարոզարշավի ընթացքում խոսվելու է նաև Արցախը հանձնողների ու չհանձնողների, հայրենիքը սիրելու ու չսիրելու, թալանածների ու չթալանածների մասին:

Независимо от итогов референдума победит гордый и достойный гражданин Армении: Пашинян
Премьер-министр Армении Никол Пашинян гарантировал, что независимо от результатов конституционного референдума победит гордый и достойный гражданин Армении. Как сообщает Арменпресс, Пашинян сказал об этом во время мероприятия по сбору средств, организованного агитационной кампанией «Да» 25 февраля.
«Мы надеемся, что по итогам референдума победит «Да», мы приложим все усилия для этого, мы сделаем все от нас зависящее. Я могу гарантировать, кто станет победителем референдума. Независимо от результатов, гордый и достойный гражданин Армении победит на этом референдуме. Эта политическая команда отрежет себе руки, но не допустит фальсификации результатов голосования. Я лично скорее отрежу себе руки, но не позволю фальсифицировать даже один бюллетень», - сказал Пашинян.
Премьер-министр заявил, что будет активно участвовать в кампании референдума.
«Мы собираемся начать очень интенсивную кампанию в ближайшем будущем. Я лично приму участие в кампании. Я проведу встречи во всех городах Республики Армения. Это будет очень важный разговор, который будет касаться не только предложенного нами текста конституции, но и контекста», - сказал Пашинян.
Никол Пашинян добавил, что в ходе кампании будет говорится также о том, кто сдает или не сдает Арцах, любит или не любит родину, обокрал или не обокрал народ.