«Մուլան»-ը դիսնեյյան ռեմեյքներից առաջինն Է ստացել 13+ վարկանիշը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Մուլան»-ի Էկրանավորումը դարձել Է դասական մուլտֆիլմերի դիսնեյյան ռեմեյքներից առաջինը, որը 13+ վարկանիշն Է ստացել ճակատամարտերի տեսարանների պատճառով: Այդ մասին հայտնել Է THR-ը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
ԱՄՆ-ի կինոընկերությունների ասոցիացիան (Motion Picture Association of America) ժապավենին շնորհել Է PG-13 վարկանիշը, այսինքն՝ դրա բովանդակությունն անընդունելի Է համարվում 13-ից ցածր տարիքի երեխաների համար: Դիսնեյյան նախագծերից վերջինն այդ վարկանիշն ստացել Է «Կարիբյան ծովի ծովահենները. մեռածները հեքիաթներ չեն պատմում» (2017 թ.) ժապավենը:
Դատելով թրեյլերներից՝ չինական լեգենդի նոր տարբերակն այն աղջկա մասին, որը զինվորագրվում Է զառամյալ հոր փոխարեն, մոտ Է պատերազմական թեմայով Էպիկական ֆանտազիային, ինչպես որ օրիգինալ մուլտֆիլմերի մեծամասնությունը:
Վերջին տարիների փորձը ցույց Է տալիս, որ 13+ կինոնկարները հաճախ ժողովրդականություն են վայելում նաեւ ընտանեկան լսարանի շրջանում: Նույն վարկանիշն ունեն Հարրի Փոթերի մասին ֆիլմերը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

"Мулан" первым из диснеевских ремейков получил рейтинг 13+
Экранизация "Мулан" стала первым диснеевским ремейком классических мультфильмов, получившим рейтинг 13+ из-за сцен сражений.Как передает Арменпресс, об этомсообщаетTHR.
Американская ассоциация кинокомпаний (Motion Picture Association of America) присвоила ленте рейтинг PG-13, то есть ее содержание считается неприемлемым для детей младше 13 лет. Последним из диснеевских проектов такой рейтинг получали "Пираты карибского моря: Мертвецы не рассказывают сказки" (2017).
Судя по трейлерам, новая версия китайской легенды о девушке, которая вместо престарелого отца вступает в ряды армии, ближе к эпической фантазии на военную тему, чем к мюзиклу, как большинство оригинальных мультфильмов.
Опыт последних лет показывает, что картины 13+ зачастую пользуются популярностью и у семейной аудитории. Такой же рейтинг у фильмов о Гарри Поттере.