Բեն Աֆլեքը հայտնել Է իր ամուսնալուծության եւ Բեթմենի դերից հրաժարվելու պատճառը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի դերասան Բեն Աֆլեքն ալկոհոլիզմը համարել Է իր ամուսնալուծության եւ Բեթմենի դերից հրաժարվելու պատճառը: Նա այդ մասին պատմել Է The New York Times-ին տված հարցազրույցում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: Դերասանի խոսքով՝ ալկոհոլից կախվածությունը կործանեց իր ամուսնությունը եւ կարիերան: Աֆլեքը դրա դեմ պայքարում Էր վերջին 20 տարվա ընթացքում: 47-ամյա դերասանը պատմել Է, որ կյանքում ամենից շատ ափսոսում Է իր կնոջից՝ դերասանուհի Ջենիֆեր Հառներից, բաժանվելու համար: Նա նշել Է, որ ամաչում Էր իր վարքի համար, ինչն Էլ ավելի շատ Էր տանջում իրեն: Մինչդեռ ամուսնալուծությունից հետո, 2015-2016 թվականներին Աֆլեքը, իր խոսքով, սկսել Է ավելի շատ խմել:
Նաեւ դերասանը հարցազրույցում պատմել Է, որ ալկոհոլի հետ կապված խնդիրներն ազդել են այն բանի վրա, որ ինքը հրաժարվել Է Բեթմենի դերից: Դերասանը հավելել Է, որ մեղավոր Է զգում երեք զավակների՝ 14-ամյա Վայոլեթի, 11-ամյա Սերաֆինայի եւ 7 տարեկան որդու՝ Սեմյուելի առջեւ: Նա ասել Է, թե չԷր ցանկանա, որ նրանք Համացանցում դիտեին իր մասին պատմող տեսանյութը, որտեղ ինքը հարբած վիճակում Է: Աֆլեքը նաեւ պատմել Է «Խաղից դուրս» ֆիլմի մասին, որում նա մարմնավորում Է բասկետբոլի մարզիչ Ջեկ Քաննինգհեմին, որը պայքարում Է ալկոհոլիզմի դեմ: Անցյալ տարվա հոկտեմբերին Աֆլեքը հայտնվել Էր մի տեսանյութում, որտեղ նա սաստիկ հարբած վիճակում Է: Այդ ժամանակ նշվել Էր, որ դերասանը տեւական ժամանակ պայքարում Է ալկոհոլային կախվածության դեմ: Նա քանիցս հայտնվել Է վերականգնողական կլինիկաներում: Աֆլեքը նկարահանվել Է այնպիսի ֆիլմերում, ինչպիսիք են «Անհետացած կինը», «Խելացի Ուիլ Հանթինգը», «Փեռլ-Հարբորը», «200 սիգարետ», «Արմագեդոն», «Դոգմա» եւ «Աղջիկը՝ Ջերսիից» ժապավենները, ինչպես նաեւ Բեթմենին Է մարմնավորել ըստ DC-ի կոմիքսների նկարահանված մի քանի ֆիլմերում:

Бен Аффлек назвал алкоголизм причиной развода и отказа от роли Бэтмена
Американский актерБен Аффлекназвал алкоголизм причиной развода и отказа от роли Бэтмена. Он рассказал об этом в интервьюThe New York Times.
По словам актера, алкогольная зависимость разрушила его брак и карьеру. Аффлек боролся с ней в течение последних 20 лет.
47-летний актер рассказал, что больше всего в жизни сожалеет о разводе со своей супругой — актрисойДженнифер Гарнер. Он отметил, что из-за своего поведения испытывал стыд, который разрушал его еще больше. Однако, когда брак распадался, в 2015-2016 году Аффлек, по его словам, стал пить еще больше. Также актер рассказал в интервью, что проблемы с алкоголем повлияли на то, что он отказался от роли Бэтмена.
Актер добавил, что испытывает вину перед тремя детьми — 14-летней Вайолет, 11-летней Серафиной и сыном Сэмюэлем 7 лет. Он посетовал, что не хотел бы, чтобы они смотрели видео о нем в интернете, на которых он в состоянии опьянения,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Аффлек также рассказал о фильме «Вне игры», в котором сыграет школьного тренера по баскетболу Джека Каннингэма, борющегося с алкоголизмом.
В октябре прошлого года Аффлекпопална видео в состоянии сильного алкогольного опьянения. Тогда отмечалось, что актер продолжительное время борется с алкогольной зависимостью. Он неоднократнооказывалсяв реабилитационных клиниках.
Аффлек снялся в таких фильмах, как «Исчезнувшая», «Умница Уилл Хантинг», «Перл-Харбор», «200 сигарет», «Армагеддон», «Догма» и «Девушка из Джерси», а также исполнил роль Бэтмена в нескольких картинах по комиксам DC.