Միայնակ տղամարդը 25 հազար դոլար կվճարի իր երազանքների կնոջ հետ հանդիպելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միացյալ Նահանգների Ջոնսոն օկրուգի (Կանզասի նահանգ) միայնակ բնակիչը խոստացել Է 25 հազար դոլար վճարել ցանկացած մեկին, որը հանդիպում կկազմակերպի իր երազանքներիի կնոջ հետ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդվում Է KCTV հեռուստակայանի կայքում:
Այս կերպ 47-ամյա Ջեֆ Գեբհարթը որոշել Է ոչ միայն կարգավորել իր անձնական կյանքը, այլեւ օգնել տեղի անօթեւան կենդանիների ապաստանին: Նա բոլոր ցանկացողներին առաջարկում Է փորձել իր համար գտնել այն կնոջը, որն իդեալական կերպով կհամապատասխաներ իրեն: Փոխարենը նա խոստանում Է այդ մարդուն 25 հազար դոլար վճարել, ինչպես նաեւ նույնքան գումար Էլ փոխանցել ապաստանի հաշվին: Իր այդ մտահղացման շուրջ նա խորհրդածել Է վերջին վեց ամիսներին: Գեբհարթը խոստովանել Է, որ հոգնել Է ժամադրություններից ու առցանց-ծանոթություններից: Նախքան այսչափ արտասովոր հայտարարություն անելը, նա խորհրդակցել Է իր ընկերների հետ, որոնցից շատերն աշխատում են որպես հոգեբաններ: Նրանք միասին ստեղծել են ոչ մեծ հարցարան, որպեսզի շրջապատի մարդկանց համար ավելի հեշտ լինի Գեբհարթի համար համապատասխան զույգ գտնելը: Ի թիվս այլ բաների, նա պոտենցիալ զուգընկերուհուն հարցնում Է, թե նա սիրում Է արդյոք շներին: Ամերիկացին չի թաքցնում, որ անձամբ ինքը Գուննար անունով շուն ունի:

Одинокий мужчина заплатит 25 тысяч долларов за встречу с женщиной своей мечты
Одинокий житель американского округа Джонсон, штат Канзас, пообещал заплатить 25 тысяч долларов (1,6 миллиона рублей) любому, кто организует ему встречу с женщиной его мечты. Об этом сообщается на сайте телестанции KCTV.
Таким образом 47-летний Джефф Гебхарт (Jeff Gebhart) решил не только устроить свою личную жизнь, но и помочь местному приюту для бездомных животных. Он предлагает любому желающему попробовать найти для него женщину, которая идеально бы ему подходила. Взамен он обещает выплатить этому человеку 25 тысяч долларов, а также перевести такую же сумму на счет приюта. Свою задумку он прорабатывал последние шесть месяцев.
Гебхарт признался, что устал от свиданий и онлайн-знакомств,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Прежде чем сделать столь необычное объявление, он проконсультировался с друзьями, многие из которых работают психологами. Вместе они создали небольшой опросник, чтобы окружающим было легче подобрать для Гебхарта подходящую пару. Среди прочего он спрашивает потенциальную партнершу, любит ли она собак. Американец не скрывает, что у него самого есть пес по кличке Гуннар (Gunnar).