Արթուր Ալեքսանյանը կպայքարի Եվրոպայի առաջնության չեմպիոնի կոչման համար
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օլիմպիական չեմպիոն, աշխարհի եռակի, Եվրոպայի քառակի չեմպիոն 97 կգ քաշային Արթուր Ալեքսանյանը դուրս եկավ Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Հռոմ քաղաքում ընթացող Եվրոպայի առաջնության 60 կգ քաշային Գևորգ Ղարիբյանը դուրս եկավ եզրափակիչ, որտեղ կմրցի Թուրքիան ներկայացնող Կերեմ Կամալի:
82 կգ քաշում Ռուբեն Ղարիբյանը քառորդ եզրափակիչում 5:3 հաշվով զիջեց Իտալիան ներկայացնող Չիրո Ռոսոյին:
97 կգ քաշային կարգի կիսաեզրափակիչում Արթուր Ալեքսանյանը մրցեց Ֆինլանդիայից Մատի Էլիաս Կուոսմանենի հետ: Ալեքսանյանը հաղթանակ տոնեց 8:1 հաշվով: Հայ ըմբիշը կմրցի Եվրոպայի չեմպիոնի կոչման համար:
Ավելի վաղ` պայքարից դուրս էր մնացել 72 կգ քաշային Մալխաս Ամոյանն, ով մեկնարկային գոտեմարտում էր տանուլ տվել:

Артур Алексанян вышел в финал Чемпионата Европы
Олимпийский чемпион, трехкратный чемпион мира, чемпион Европы Артур Алексанян (весовая категория - 97 кг) вышел в финал Чемпионата Европы.
Как сообщает Арменпресс, Геворг Гарибян (весовая категория - 60 кг) также вышел в финал, где встретиться с турецким спортсменом Керемом Камалом.
Рубен Гарибян (весовая категория - 82 кг) в четвертьфинале уступил итальянцу Джиро Россо со счетом 5:3.
В полуфинале Артур Алексанян встретился с Мати Элиасом Куосманеном из Финляндии. Алексанян победил со счетом 8:1. Армянский борец будет бороться за звание чемпиона Европы.