Քոչարյանն ընդդեմ Սիլվա Համբարձումյանի գործը կասեցվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ընդդեմ գործարար Սիլվա Համբարձումյանի գործը կասեցվել է:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, հայցադիմումը ներկայացվել է Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբան Արամ Օրբելյանի կողմից՝ զրպարտություն հանդիսացող փաստացի տվյալները հերքելու և երկու միլիոն ՀՀ դրամ փոխհատուցում բռնագանձելու պահանջներով:
Հայցադիմումի հիմք է հանդիսացել Սիլվա Համբարձումյանի կողմից 02.11.2018 թվականին «Հայացք» մամուլի ակումբում ասուլիսի ժամանակ հնչեցված հետևյալ արտահայտությունը․ «Ես 2008 թվականին խոշոր գործարք եմ արել արաբների հետ և ինձ չխանգարելու համար վճարել եմ և՛ հանրապետության նախագահին՝ Քոչարյան Ռոբերտին, և՛ ...»:

Дело Кочаряна против Сильвы Амбарцумян прекращено
Дело второго президента Армении Роберта Кочаряна против предпринимателя Сильвы Амбарцумян прекращено.
Как сообщает «Арменпресс», иск был подан адвокатом Роберта Кочаряна Арамом Орбеляном в связи с требованием опровергнуть фактические данные, являющиеся клеветой, и взыскать с Сильвы Амбарцумян компенсацию в размере 2 млн драмов.
Основанием для иска послужило заявление Сильвы Амбарцумян, озвученное в ходе пресс-конференции 02.11.2018 года в пресс-клубе “Айацк”. “В 2008 году я совершала крупную сделку с арабами и за то, чтобы не мешали мне, заплатила и президенту Республики Роберту Кочаряну и ...”.