Բարձրաստիճան պաշտոնյաները «ֆլեշմոբ» են սկսել ի աջակցություն քաղցկեղ ունեցող անձանց
ԵՐԵՎԱՆ, 4 , ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Քաղցկեղի դեմ պայքարի միջազգային օրը մի շարք բարձրաստիճան պաշտոնյաներ «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցում «ֆլեշմոբ» են սկսել ի աջակցություն քաղցկեղ ունեցող անձանց:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ «ֆլեշմոբ»-ին մասնակցում են ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը, ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը, ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը, ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Լենա Նազարյանը, «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը և «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր, հունահռոմեական ոճի մբիշ, աշխարհի, Եվրոպայի չեմպիոն, Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր Արսեն Ջուլֆալակյանը:
Նրանք «Ֆեյսբուք»-ի իրենց պաշտոնական էջերում տեղեկատվական արշավ են սկսել և գրել. «Փետրվարի 4-ը Քաղցկեղի դեմ պայքարի միջազգային օրն է, փետրվարի 15-ը՝ մանկական քաղցկեղի դեմ պայքարի միջազգային օրը: Այս լուսանկարով ես միանում եմ քաղցկեղի դեմ միասնական պայքարին, քանի որ վստահ եմ, որ քաղցկեղը չպետք է համարվի դատավճիռ: Միացի՛ր և դու: Միասին մենք կարող ենք կյանքեր փրկել»:

Armenian high-ranking officials start flashmob in support of people suffering cancer
YEREVAN, FEBRUARY 4, ARMENPRESS. On February 4 – the World Cancer Day, a number of high-ranking officials in Armenia have started a flashmob on Facebook in support of people suffering cancer.
Wife of the Armenian prime minister Anna Hakobyan, minister of education, science, culture and sport Arayik Harutyunyan, justice minister Rustam Badasyan, minister of territorial administration and infrastructures Suren Papikyan, vice speaker of Parliament Lena Nazaryan, head of the ruling My Step faction Lilit Makunts and faction MP Arsen Julfalakyan are participating in the flashmob.
They all launched an information campaign in their Facebook accounts and wrote: “February 4 is the World Cancer Day, February 15 – the International ChildhoodCancer Day. With this picture I join the united fight against cancer because I am confident that cancer should not be considered as a verdict. Join in too! Together we can save lives!”
They put the following hashtags after their post: #cityofsmile#ժպիտներիքաղաք#Worldcancerday2020#February4#February15