Պետպատվերով կատարվել է չարորակ նորագոյացությունների 4 428 վիրահատություն
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում պետպատվերի շրջանակում կատարվել է ախտորոշված չարորակ նորագոյացությունների 4 428 վիրահատական բուժում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` հունվարի 31-ի իր ամփոփիչ ասուլիսում այս մասին հայտնեց ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
«Ախտորոշվածչարորակ նորագոյացություններովհիվանդների վիրահատականբուժումըհունվարիցիրականացվումէպետական պատվերի շրջանակում, և տարվա ընթացքում կատարվել է4 428վիրահատություն»,-ասաց Թորոսյանը:
Անցյալ տարվա հուլիսիցնաև ճառագայթայինբուժումնէիրականացվումպետականպատվերի շրջանակում:2019-ի ընթացքում սպասարկվել է1 351պացիենտ:

По госзаказу проведено 4 428 операций злокачественных новообразований
В рамках госзаказа в Армении по диагностированным злокачественным новообразованиям было проведено 4 428 оперативных вмешательств.
Как передает «Арменпресс», об этом на итоговой пресс-конференции 31 января сказал министр здравоохранения Армении Арсен Торосян.
“Хирургическое лечение больных со злокачественными опухолями с января осуществлялось в рамках госзаказа, и в течение года было проведено 4 428 операций”, - представил Торосян.
С июля прошлого года в рамках госзаказа проводится лучевое лечение. В 2019 году его получили б1 351 пациента.