Ազգային ժողովն արտահերթ նիստին քննարկելու է «Հանրաքվեի մասին» և «ՍԴ մասին» օրենքները
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովն արտահերթ նիստ կգումարի: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է խորհրդարանի պաշտոնական կայքը:
«ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի որոշմամբ,ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ և «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ փետրվարի 6-ին` ժամը 11.00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` հետևյալ օրակարգով.
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին», «Հանրաքվեի մասին» ՀՀ սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» և «Սահմանադրական դատարանի մասին» ՀՀ սահմանադրական օրենքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթ (առաջին ընթերցում, երկրորդ ընթերցում)»,- նշված է հայտարարությունում:

Национальное Собрание Армении созывает внеочередное заседание
Национальное Собрание Армении созывает внеочередное заседание. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на официальный сайт НС Армении, в заявлении говорится:
“По распоряжению председателя Национального Собрания Республики Армения Арарата Мирзояна, согласно ст.100 Конституции Армении и ст.41 конституционного закона “Регламент НС”, по инициативе депутатов НС 6 февраля, в 11:00 часов, созывается внеочередное заседание НС по повестке дня:
Пакет законопроектов “О внесении дополнений и изменений в конституционный закон Республики Армения «Регламент НС»”, “О внесении дополнений и изменений в конституционный закон Республики Армения «О референдуме»”, “О внесении дополнений и изменений в конституционный закон Республики Армения «О Конституционном суде» (первое чтение, второе чтение)”.