Պաշտպանության նախարարությունն արձագանքել է նոր տարբերանշանի տարբերակի վերաբերյալ քննարկումներին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունն արձագանքել է նախարարության տարբերանշանի նոր տարբերակի վերաբերյալ համացանցում տարածվող քննարկումներին:
«Երեկ շատ քննարկվեց այս թեման։ Ես գիտեմ, որ բոլորս միաժամանակ մասնագետ ենք տիեզերքից մինչև բալետ ու ֆուտբոլ։ Բայց խնդրում եմ մինչև վերջ կարդալ. սա ՀՀ ԶՈւ-երի զինանշանը չէ, այլ ՀՀ ՊՆ տարբերանշանի տարբերակ։
Եթե մի կողմ թողնենք մեր անձնական կարծիքները, ապա այստեղ կարևոր է մի քանի հանգամանք»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ`արձագանքում ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Խոսելով հանգամանքների մասին` նա շեշտել է, որ սա նախագիծ է, պաշտոնական չէ, վերջնական չէ։ «Ոչ այս նկարում, ոչ երեկվա շրջանառված նկարում գծերի համաչափությունը կարող է պահպանված չլինել, քանի որ այն վեկտորային ֆայլը չէ։Այս նախագիծը հանրային աջակցության պարագայում կարող է դառնալ պաշտոնական։ Կարող է դառնալ»,-ընդգծել է Հովհաննիսյանը:

Отзыв Министерства обороны на обсуждения нового варианта логотипа
Министерство обороны Республики Армения отреагировало на распространяемые в интернете обсуждения относительно нового варианта логотипа Министерства.
“Вчера эта тема была очень обсуждаемой. Я знаю, что мы все знатоки всего, начиная от космоса до балета и футбола. Но, пожалуйста, прочитайте текст до конца. Это не герб ВС РА, а вариант эмблемы МО РА.
Если оставить в сторону наши личные мнения, то здесь важно несколько обстоятельств”, - сказал пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Как сообщает «Арменпресс», говоря об обстоятельствах, он подчеркнул, что это проект, он не официальный, не окончательный. Ни на этом, ни на вчерашнем рисунке комбинация линий может не сохраниться, так как это не векторный файл. Этот проект, получив общественную поддержку, может стать официальным. Может стать”, - подчеркнул Ованнисян.