«Հավերժ երիտասարդ» 63-ամյա դերասանուհին բացահայտել Է իր գրավչության գաղտնիքը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈւՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տայվանի Ցզիլուն քաղաքից «հավերժ երիտասարդ» դերասանուհին եւ երգչուհին բացահայտել Է իր գրավչության գաղտնիքը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Daily Mail հրատարակությունը:
63-ամյա Չեն Մեյֆենն ամեն օր տասնյակ հաճոյախոսություններ Է ստանում երկրպագուներից, որոնք ցնցված են նրա ջահելադեմ արտաքնից:
1975 թվականին, երբ 19 տարեկան Էր, Մեյֆենն ստացել Է գեղեցկության թագուհու տիտղոսը: Երբ նա 36 տարեկան Էր, երկրի ամենաազդեցիկ հեռուստահաղորդավարուհի Չժան Սյաոյանը նրան հայտարարեց «Տայվանի ամենաթեժ մորաքույրը»:
Մեյֆենը պատմել Է, որ ինքը սովորություն ունի առավոտները ապուր ուտել կոճապղպեղի մի քանի փոքրիկ կտորներով: Դերասանուհին այն կարծիքին Է, որ հենց դա Է իրեն հնարավորություն տալիս պահպանել մաշկի երիտասարդությունը: Նա խոստովանել Է, որ ինքը ֆիթնեսի երկրպագու չԷ եւ կարծում Է, որ իր համար դյուրին չԷ տրամադրվել այցելելու մարզասրահ, ուստի հրահանգող Է վարձել, որի հետ ուժային վարժանքներով Է զբաղվում շաբաթական մեկ կամ երկու անգամ:
Դերասանուհին ամեն օր բարձրակրունկ կոշիկներ Է հագնում: Անոթների համար վնասը նվազագույնի հասցնելու համար երեկոյան նա ոտաբոբիկ կանգնում Է ոտքերի համար նախատեսված հատուկ թեքապատվանդանի վրա, որը թույլ Է տալիս ամբողջ մարմնի քաշը փոխադրել կրունկների վրա: Դրա հետ մեկտեղ Մեյֆենը թեթեւ հարվածում Է ձեռքերին, ոտքերին ու անոթներին: Նա հավատում Է, որ այդպիսով օգնում Է Էներգիայի շարժմանը մարմնով: Չենն իր երկրպագուներին ու բաժանորդներին շնորհակալություն Է հայտնել սոցցանցերում աջակցության համար եւ հավելել Է, որ իր ամենամեծ գաղտնիքն ամեն օր լավ տրամադրություն պահպանելն Է:
Հինգ տարի առաջ Մեյֆենը բաժանվեց ամերիկա-տայվանցի ամուսնուց, որի հետ նա ապրել Էր տասը տարի: Դերասանուհին երեխաներ չունի, ուստի ստիպված Էր ցավոտ բաժանումը հաղթահարել միայնակ: Նա ասում Է, որ ներկայում պատրաստվում Է նոր սեր գտնել: «Բայց տղամարդկանց դուր են գալիս երիտասարդ կանայք, ուստի ինձ համար դժվար կլինի իդեալական զուգընկեր գտնել»,-նշել Է նա:

«Вечно молодая» 63-летняя актриса раскрыла секрет своей привлекательности
«Вечно молодая» актриса и певица из тайваньского города Цзилун раскрыла секрет своей привлекательности. Как передает Арменпресс, об этом сообщает издание Daily Mail.
63-летняя Чен Мэйфен (Chen Maifen) каждый день получает десятки комплиментов от поклонников, пораженных ее моложавой внешностью. В 1975 году, когда ей было 19 лет, Мэйфен получила титул королевы красоты. Когда ей было 36 лет, самая влиятельная телеведущая страны Чжан Сяоян объявила ее «самой горячей тетей Тайваня».
Мэйфен рассказала, что у нее есть привычка по утрам есть суп с несколькими ломтиками имбиря. Актриса полагает, что именно это позволяет ей сохранять молодость кожи.
Эти люди выглядят вдвое моложе своих лет и готовы делиться секретами вечной красоты
Она призналась, что она не фанат фитнеса и считает, что мотивировать себя на поход в спортзал непросто, поэтому наняла инструктора, с которым занимается силовыми тренировками один или два раза в неделю.
Актриса каждый день носит обувь на высоком каблуке. Чтобы минимизировать вред для суставов, по вечерам она босиком стоит на специальной наклонной подставке для ног, позволяющей перенести вес всего тела на пятки. При этом Мэйфен похлопывает себя по рукам, ногам и суставам. Она верит, что таким образом помогает движению энергии по телу.
Чен поблагодарила своих фанатов и подписчиков за поддержку в соцсетях и добавила, что ее самый большой секрет — это оставаться в хорошем настроении каждый день.
Пять лет назад Мэйфен пережила болезненный развод с американо-тайваньским мужем, с которым она была в браке десять лет. Детей у актрисы нет, поэтому ей пришлось оправляться от удара в одиночку. Она говорит, что теперь собирается встретить новую любовь.. «Но мужчинам нравятся молодые женщины, поэтому мне трудно найти идеального партнера», — отметила она.