Հրաշամանուկ աղջիկը պատրաստվում Է հանդես գալ Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերում
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տոկիոյի 2020 թվականի ամառային Օլիմպիական խաղերի ծրագրում առաջին անգամ ներառվել են սքեյթբորդինգի մրցումներ: Տեսանյութում պատկերված Է, թե ինչպես Է հրաշամանուկ աղջիկը պատրաստվում հանդես գալ մրցումներում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Սքայ Բրաունը 11-ամյա բրիտանացի աղջիկ Է, որը խաղում Է բրիտանական Skateboard GB թիմում եւ փորձում Է ընգրկվել լավագույնների շարքում, որոնք կկարողանան մասնակցել Օլիմպիական խաղերին:
Պատանի սքեյթբորդուհին հայտարարել Է, թե ցանկանում Էր խաղերին ներկայացնել Ճապոնիան, բայց միտքը փոխել Է եւ որոշել Է հանդես գալ բրիտանական դրոշի ներքո: Նրա հայրն անգլիացի Է, իսկ մայրը՝ ճապոնուհի:
Հրաշամանուկն արդեն շահել Է աշխարհի մի քանի առաջնություններ եւ իր համար գրեթե տեղ ապահովել Մեծ Բրիտանիայի օլիմպական հավաքականում: Եթե Սքայը մասնակցի 2020-ի Օլիմպիական խաղերին, ապա կլինի ամենապատանի մարզուհին այդ մարզաձեւի պատմության մեջ: Բրաունին անհրաժեշտ Է մինչեւ 2020 թվականի մայիսի 31-ը 20 լավագույններից մեկը լինել իր մարզաձեւում, հաղորդել Է Sputnik-ը:

Девочка-вундеркинд готовится выступить на Олимпиаде-2020 в Токио
В программу летних Олимпийских игр – 2020 в Токио впервые включены соревнования по скейтбордингу. Смотрите в видео, как девочка-вундеркинд готовится выступить на соревнованиях
Скай Браун 11-летняя девочка из Британии, которая играет в составе британской команды Skateboard GB и пытается пробиться в число лучших, кто сможет попасть на Олимпиаду,сообщает Арменпресс со ссылкой наSputnik.
Юная скейтбордистка заявила, что хотела представлять на играх Японию, но передумала и решила выступать под британским флагом. Ее отец англичанин, а мать - японка.
Подросток-вундеркинд уже выиграла несколько мировых первенств и почти обеспечила себе попадание в олимпийскую сборную Великобритании. Если Скай попадет на Олимпийские игры 2020 - она будет самой юной в истории этого вида спорта спортсменкой.