Առաջին իրանցին, ով աստղ կստանա Հոլիվուդի Փառքի ծառուղում. «The Guardian»-ի անդրադարձը հայ երգչին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանահայ երգիչ Անդին իր աստղը կստանա Հոլիվուդի Փառքի ծառուղում՝ դառնալով առաջին իրանցի արտիստը, որը կարժանանա այդ պատվին: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը՝ այս փաստը չի վրիպել հեղինակավոր «The Guardian» պարբերականի ուշադրությունից, վերջինս անդրադարձել է երգչին:
Պարբերականը նկատել է, որ Անդի Մադադյանը 22 տարեկանում գրեթե ոչինչ չունենալով է տեղափոխվել Լոս Անջելես և գումարի համար սկսել է կիթառ նվագել գիշերային ակումբում: Իսկ հիմա՝ 63-ում, միջազգայնորեն ճանաչված փոփ երգիչն ասում է, որ պատրաստ է մի «նոր սկզբի»։
Նա նկատել է՝ շատերը կարող են մտածել՝ արդյոք 14 ալբոմից հետո նոր սկիզբ կլինի: «Բայց ինձ համար դա նոր է ... քանի որ շատ ամերիկացիներ դեռ բացահայտում են ինձ և իմ երաժշտությունը: Հուսով եմ, որ այս հոլիվուդյան աստղը կբացի դռներ»,-ասել է երգիչը
Անդին նշել է՝ շատ դժվար է լինել իրանցի- ամերիկացի արտիստի կարգավիճակում: «Ինչ ես ստեղծում եմ, ստեղծում եմ իմ ժողովրդի՝ իմ ամերիկացի, իրանցի և հայ ժողովրդի համար»,-ասել է Անդին:
Պարբերականը նշել է՝ Մադադյանը մեծացել է Իրանի մայրաքաղաքից 7000 մղոն հեռավորության վրա՝ շատ հայերի հարևանությամբ գտնվող տանը: «The Guardian»-ը ներկայացրել է նաև երգչի նախասիրությունները:
Նա մրցանակը կստանա մի խումբ աշխարհահռչակ ամերիկացի երաժիշտների հետ, որոնց թվում են Էլվիս Կոստելոն, Ալիշա Քիզը և 50 Cent-ը: «Ես իմ կյանքի մեծ մասն ապրել եմ Լոս Անջելեսում, այնպես որ ես իսկապես իրանահայ ամերիկացի եմ և կարող եմ ասել, որ սա ամերիկյան երազանք է»,-ասել է Անդին:

Первый иранец, который получит звезду в Голливуде: «The Guardian» об армянском певце
Иранский певец армянского происхождения Анди получит свою звезду на Аллее славы в Голливуде, став первым иранским артистом, получившим эту честь. Как сообщает Арменпресс, этот факт не упустил из виду авторитетное издание «The Guardian».
Издание отмечает, что Анди Мададян в возрасте 22 лет, не имея почти ничего, переехал в Лос-Анджелес и начал играть на гитаре в ночном клубе. И сейчас, в возрасте 63 лет, всемирно признанный поп-певец говорит, что готов к «новому началу».
Он заметил, что многие могут задаться вопросом, будет ли новое начало после 14 альбомов. «Но для меня это ново... потому что многие американцы еще открывают для себя меня и мою музыку. Надеюсь, эта голливудская звезда откроет двери», - сказал певец.
Анди отметил, что быть ирано-американским артистом очень сложно. «То, что я создаю, я создаю для своего народа - моего американского, иранского и армянского народа», - сказал Анди.
Издание отмечает, Мададян вырос в 7000 милях от иранской столицы, где проживает много армян. The Guardian также представил предпочтения певца.
Он получит приз с группой всемирно известных американских музыкантов, включая Элвиса Костелло, Алисию Киз и 50 Cent. «Я жил в Лос-Анджелесе большую часть своей жизни, поэтому я действительно американец иранско-американского происхождения и могу сказать, что это американская мечта», - сказал Анди.