«Դալմա Գարդեն մոլը» հունվարի 10-ին չի աշխատելու
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:«Դալմա Գարդեն մոլը» երեկոյան տեղի ունեցած արտակարգ իրավիճակի ու առևտրի կենտրոնի հաճախորդների տարհանման առնչությամբ հայտարարություն է տարածել։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, կազմակերպության ֆեյսբուքի էջում գրված է.
«Սիրելի հաճախորդներ, տեղեկացնում ենք, որ նախորդ մեկ ժամվա ընթացքում Դալմա Գարդեն մոլում նկատվել են տեղային ցնցումներ, ինչի արդյունքում առևտրի կենտրոնի ղեկավարությունը իրականացրել է անվտանգության կանոնների պահպանման բոլոր քայլերը, այդ թվում` առևտրի կենտրոնի բոլոր աշխատակիցների և հաճախորդների տարհանումը կենտրոնից։ Այս պահին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության աշխատակիցները կատարում են շենքի և հարակից տարածքների մանրակրկիտ զննում՝ ցնցումների պատճառը պարզելու նպատակով։ Առայժմ անհանգստանալու պատճառ չկա։ Սակայն ելնելով մեր աշխատակիցների և հաճախորդների անվտանգությունից՝ վաղը՝ հունվարի 10ին, Դալմա Գարդեն մոլը չի աշխատելու։
Հետևեք միայն մեր պաշտոնական գրառումներին»։
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայությունը պաշտոնապես հայտարարում է, որ որևէ հիմք չկա Երևանում ուժեղ երկրաշարժ սպասվելու մասին տեղեկատվություն տարածելու համար:
«Հարգելի՛ քաղաքացիներ, համացանցում լուրեր են շրջանառվում, իբր Հայաստանի Հանրապետության տարածքում՝ մասնավորապես Երևան քաղաքում, ուժեղ երկրաշարժ է սպասվում: ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայությունը պաշտոնապես հայտարարում է, որ որևէ հիմք չկա նման տեղեկատվություն տարածելու համար, քանի որ ընթացիկ սեյսմիկ իրավիճակը Հանրապետությունում վերահսկվում է ծառայության կողմից, ուստի ոչ մի հիմք չկա խուճապի:

Dalma Garden Mall 10 января не будет работать
Торговый центр Dalma Garden Mall выступил с заявлением в связи с эвакуацией посетителей центра по случаю ЧП. Как сообщает Арменпресс, на странице организации в Facebook написано:
«Уважаемые клиенты, сообщаем, что час назад в Dalma Garden Mall произошли локальные сотрясения, в результате чего руководство торгового центра предприняло все меры для соблюдения правил безопасности, в том числе организовало эвакуацию всех сотрудников и клиентов торгового центра. В данный момент МЧС проводит тщательный осмотр здания и прилегающих территорий, чтобы выяснить причину сотрясений. Нет причин для беспокойства. Однако исходя из соображений безопасности наших сотрудников и клиентов завтра, 10 января, Dalma Garden Mall не будет работать.
Следите только за нашими официальными публикациями».
Служба сейсмической защиты МЧС Армении официально заявляет, что нет оснований распространять информацию о сильном землетрясении в Ереване.
«Уважаемые граждане, в интернете муссируются слухи о том, что в Республике Армения, в частности, в Ереване, ожидается сильное землетрясение. Служба сейсмической защиты министерства по чрезвычайным ситуациям официально заявляет, что нет оснований для распространения такой информации, так как текущая сейсмическая ситуация в республике контролируется службой, поэтому нет причин для паники.