Ընթացիկ տարվա ինն ամսում ՀՀ-ի ներքին զբոսաշրջության աճի տեմպը կազմել է 45.7 տոկոս
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 2019 թվականի հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին Հայաստանի ներքին զբոսաշրջության աճի տեմպը կազմել է 45.7 տոկոս: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՀՀ ազգային վիճակագրական կոմիտեի տվյալներով 2018 թվականի հունվար-սեպտեմբերին ներքին զբոսաշրջության այցելությունը կազմել է 964 հազար 656, 2019 թվականի նույն ժամանակահատվածում՝ 1 մլն 405 հազար 398:
Այցելությունների գերակշիռ մասը բաժին է ընկնում հանգստին և ժամանցին՝ 2019 թվականի հունվար-սեպտեմբերին կազմելով 1 մլն 29 հազար 712: Երկրորդ տեղում գործնական այցելություններն են՝ կազմելով 237 հազար 769: Երրորդ տեղում բուժման նպատակով այցելություններն են՝ կազմելով 49 հազար 85:

Темпы роста внутреннего туризма в Армении за девять месяцев текущего года составили 45,7%.
Темпы роста внутреннего туризма в Армении в январе-сентябре 2019 года составили 45,7%. Как сообщает «Арменпресс» по данным Национального статистического комитета Республики Армения, в январе-сентябре 2018 года количество посещений внутреннего туризма составило 964 тысячи 656, а в аналогичном периоде 2019 года - 1 миллион 405 тысяч 398.
Большая часть посещений - это отдых и развлечения, которые в январе-сентябре 2019 года составили 1 миллион 29 тысяч 712 человек. Деловые визиты заняли второе место, составив 237 776 человек. На третьем месте - количество посещений для лечения, которое составило 49 тысяч 85.