Ընթացիկ տարվա ինն ամսում ՀՀ-ի ներքին զբոսաշրջության աճի տեմպը կազմել է 45.7 տոկոս
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 2019 թվականի հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին Հայաստանի ներքին զբոսաշրջության աճի տեմպը կազմել է 45.7 տոկոս: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՀՀ ազգային վիճակագրական կոմիտեի տվյալներով 2018 թվականի հունվար-սեպտեմբերին ներքին զբոսաշրջության այցելությունը կազմել է 964 հազար 656, 2019 թվականի նույն ժամանակահատվածում՝ 1 մլն 405 հազար 398:
Այցելությունների գերակշիռ մասը բաժին է ընկնում հանգստին և ժամանցին՝ 2019 թվականի հունվար-սեպտեմբերին կազմելով 1 մլն 29 հազար 712: Երկրորդ տեղում գործնական այցելություններն են՝ կազմելով 237 հազար 769: Երրորդ տեղում բուժման նպատակով այցելություններն են՝ կազմելով 49 հազար 85:

YEREVAN, DECEMBER 23, ARMENPRESS. In January-September 2019 Armenia’s domestic tourism growth rate comprised 45.7%, according to the data of the National Statistical Committee.
In January-September 2018 domestic tourist visits were 964 thousand 656, whereas this number in the same period of 2019 was 1 million 405 thousand 398.
Most of the visits (1 million 29 thousand 712) are dedicated to leisure and entertainment. Then come the visits for business purposes, comprising 237 thousand 769. And the third place are the visits for treatment purposes – 49 thousand 85 people.