«Իմ քայլի» պատգամավորները խորհրդարանում տիրող մթնոլորտը համարում են կառուցողական
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորները կարծում են, որ խորհրդարանում որևիցե լարվածություն չկա, տիրում է կառուցողական ու առողջ մթնոլորտ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ պատգամավորները նման տեսակետ հայտնեց խորհրդարանական ճեպազրույցում՝ անդրադառնալով ԲՀԿ-ական գործընկերների ավելի վաղ հնչեցրած այն մտքին, թե իրենց առօրյա գործընթացներում հանդուրժողականությունն ու համերաշխությունն այնքան էլ չեն դրսևորվում:
«Շատ նորմալ, առողջ ու կառուցողական մթնոլորտ է տիրում՝ հատկապես հանձնաժողովներում»,-ասաց Բաբկեն Թունյանը:
Ալեն Սիմոնյանը նշեց՝ ընդդիմության այդ տպավորությունը գուցե կապված է նրա հետ, որ այսօր գործող իշխանությունը որևիցե ձևով կախված չէ որևիցե մեկից՝ բացի ՀՀ ժողովրդից: «Եվ մեր ուղիղ լինելը, անուններով խոսելը և աշխատելաոճը, միգուցե, այնքան էլ սովորական չեն 12 տարի այս դահլիճում նստած պատգամավորների համար: Բայց ես ուզում եմ մեկ բան ֆիքսել, որ ՀՀ-ում իշխող կուսակցությունը հաշվետու է և իր առաջին գործընկերոջն է համարում ժողովրդին, իր կոալիցիայի միակ անդամը եղել է, կա ՀՀ ժողովուրդը»,-ասաց Սիմոնյանը:
Նրա կարծիքով՝ ԱԺ-ում մեծ հաշվով որևիցե լարվածություն չկա: «Ես եղել եմ նաև 6-րդ գումարման ԱԺ-ի պատգամավոր, և կարող եմ ասել, որ այն մթնոլորտը, որը տիրում էր այնտեղ, ուղղակի խայտառակություն էր՝ նաև ագրեսիայի առումով: Այսօր այդ բանը չկա, գործնական վիճակ է, դուք կարող եք դա տեսնել նաև միջանցքներում մեր շփումներում»,-վստահեցրեց պատգամավորը:

Депутаты атмосферу, царящую в парламенте, считают конструктивной
Депутаты парламентской фракции “Мой шаг” считают, что в парламенте нет никакой напряженности, царит конструктивная и здоровая атмосфера.
Как передает Арменпресс, депутаты высказались об этом в ходе брифинга в парламенте Армении, комментируя заявление фракции “Процветающая Армения”, что в повседневных процессах парламента нет толерантности и солидарности.
“Царит нормальная, здоровая и конструктивная атмосфера, особенно в комиссиях”, - сказал Бабкен Тунян.
Ален Симонян отметил, что такое впечатление оппозиции, возможно, связано с тем, что действующая сегодня власть никоим образом не зависит ни от кого, кроме народа Армении. Наша прямолинейность, упоминание имен в выступлениях и стиль работы, может быть, не совсем обычны для депутатов, сидящих в этом зале уже 12 лет. Но я хочу зафиксировать: правящая партия Армении подотчетна и считает народ своим первым партнером, единственным членом ее коалиции был народ Армении”, - сказал Симонян.
По его мнению, в НС по большому счету нет никакой напряженности. Я был депутатом НС и 6-го созыва, и могу сказать, что та атмосфера, которая царила тогда, была просто позорной и в плане агрессии. Сегодня этого нет, это деловая ситуация, вы можете заметить это и при наших контактах в коридорах”, - заверил депутат.