Նախագահ Արմեն Սարգսյանին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Ղրղզստանի նորանշանակ դեսպանը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին դեկտեմբերի 5-ին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Ղրղզստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալիկբեկ Ջեկշենկուլովը (նստավայրը՝ Մոսկվա):
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել և հաջողություններ է մաղթել նորանշանակ դեսպանին՝ վստահություն հայտնելով, որ նա իր փորձն ու կարողությունները կծառայեցնի երկու բարեկամ երկրների հարաբերությունների ամրապնդմանը: «Մեր երկրները միշտ էլ սերտ կապեր են ունեցել, որոնք պետք է զարգացնենք ու խորացնենք»,-նշել է նախագահ Սարգսյանը՝ միաժամանակ նկատելով, որ Հայաստանն ու Ղրղզստանը հաջողությամբ համագործակցում են նաև Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում:
Դեսպան Ջեկշենկուլովը վստահեցրել է, որ իր ջանքերը կներդնի երկկողմ հարաբերությունների զարգացման գործում՝ ընդգծելով, որ Հայաստանն ու Ղրղզստանն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափով համագործակցության մեծ ներուժ ունեն: «Կարծում եմ՝ բոլոր հնարավորությունները կան՝ մեր հարաբերություններին նոր թափ հաղորդելու համար»,-ասել է դեսպանը:

Новоназначенный посол Кыргызстана вручил верительные грамоты президенту Армении
Новоназначенный посол Республики Кыргызстан в Республике Армения Аликбек Джекшенкулов (резиденция в Москве) вручил верительные грамоты президенту Армении Армену Саркисяну.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата президента Армении, Армен Саркисян поздравил и пожелал успехов новоназначенному послу, выразив уверенность в том, что он использует свой опыт и способности для укрепления отношений между двумя дружественными странами. «У наших стран всегда были тесные связи, которые нам необходимо развивать и углублять», - сказал президент Саркисян, отметив, что Армения и Кыргызстан также успешно сотрудничают в рамках Евразийского экономического союза.
Посол Джекшенкулов заверил, что приложит усилия для развития двусторонних отношений, подчеркнув, что Армения и Кыргызстан имеют большой потенциал для двустороннего и многостороннего сотрудничества. «Я думаю, что есть все возможности, чтобы придать новый импульс нашим отношениям», - сказал посол.