Նախագահ Արմեն Սարգսյանին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Ղրղզստանի նորանշանակ դեսպանը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին դեկտեմբերի 5-ին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Ղրղզստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալիկբեկ Ջեկշենկուլովը (նստավայրը՝ Մոսկվա):
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել և հաջողություններ է մաղթել նորանշանակ դեսպանին՝ վստահություն հայտնելով, որ նա իր փորձն ու կարողությունները կծառայեցնի երկու բարեկամ երկրների հարաբերությունների ամրապնդմանը: «Մեր երկրները միշտ էլ սերտ կապեր են ունեցել, որոնք պետք է զարգացնենք ու խորացնենք»,-նշել է նախագահ Սարգսյանը՝ միաժամանակ նկատելով, որ Հայաստանն ու Ղրղզստանը հաջողությամբ համագործակցում են նաև Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում:
Դեսպան Ջեկշենկուլովը վստահեցրել է, որ իր ջանքերը կներդնի երկկողմ հարաբերությունների զարգացման գործում՝ ընդգծելով, որ Հայաստանն ու Ղրղզստանն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափով համագործակցության մեծ ներուժ ունեն: «Կարծում եմ՝ բոլոր հնարավորությունները կան՝ մեր հարաբերություններին նոր թափ հաղորդելու համար»,-ասել է դեսպանը:

Newly appointed Ambassador of Kyrgyzstan delivers credentials to President Sarkissian
YEREVAN, DECEMBER 5, ARMENPRESS.  Newly appointed Ambassador of Kyrgyzstan Alibek Jekshenkulov (residence in Moscow) delivered his credentials to President of Armenia Armen Sarkissian on December 5.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Armenian President’s Office, President Sarkissian congratulated and wished success to the Ambassador, expressing confidence that he will use his experience and abilities for the sake of the strengthening of the relations between the two friendly countries. “Our countries have always had close relations which we should develop and strengthen”, President Sarkissian said, noting that Armenia and Kyrgyzstan also successfully cooperate in the sidelines of the Eurasian Economic Union.
Ambassador Jekshenkulov assured that he will spare no efforts for the development of bilateral relations, noting that Armenia and Kyrgyzstan have great potential for cooperation on both bilateral and multilateral formats. “I think there are all the opportunities for giving new pace to our relations”, he said.