Բրիտանացի լեյբորիստները պահպանողականներից հետ մնալը կրճատել են մինչեւ 11 տոկոս. հարցում
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծ Բրիտանիայում կառավարող Պահպանողական կուսակցության եւ ընդդիմադիր Լեյբորիստական կուսակցության միջեւ խզումը վաղաժամկետ խորհրդարանական ընտրությունների նախաշեմին, որոնք պլանավորված են դեկտեմբերի 12-ին, կրճատվել Է մինչեւ 11 տոկոս: Այդ մասին նոյեմբերի 26-ին հայտնել Է Reuters գործակալությունը, որը հրապարակել Է Kantar ընկերության կողմից նոյեմբերի 21-25-ին անցկացված հասարակական կարծիքի հարցման տվյալները, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Անցած շաբաթ, որի ընթացքում բրիտանական բոլոր կուսակցությունները ներկայացրել են իրենց նախընտրական ծրագրերը, ընտրողների թիվը, որոնք պատրաստ են քվեարկել պահպանողականների օգտին, նվազել Է մինչեւ 43 տոկոս, ինչը 2 տոկոսով պակաս Է անցյալ շաբաթ Kantar-ի ստացած արդյունքների համեմատությամբ: Լեյբորիստները՝ իրենց առաջնորդ Ջերեմի Քորբինի գլխավորությամբ, վերելք են արձանագրել 5 տոկոսով՝ ստանալով հարցման մասնակիցների 32 տոկոսի աջակցությունը:
«Լիբերալ դեմոկրատներ» կուսակցության օգտին պատրաստ Է քվեարկել հետազոտության մասնակիցների 14 տոկոսը, իսկ Brexit կուսակցության օգտին՝ 3 տոկոսը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Опрос: британские лейбористы сократили отрыв от консерваторов до 11%
Разрыв между правящей в Великобритании Консервативной партией и оппозиционной Лейбористской партией в преддверии досрочных всеобщих парламентских выборов, запланированных на 12 декабря, сократился до 11%. Как передает Арменпресс, об этом во вторник сообщило агентство Reuters, которое опубликовало данные опроса общественного мнения, проведенного компанией Kantar с 21 по 25 ноября.
За прошедшую неделю, в течение которой все британские партии представили свои предвыборные программы, число избирателей, готовых проголосовать за консерваторов, уменьшилось до 43%, что на 2% меньше по сравнению с результатами, полученными Kantar на прошлой неделе. Лейбористы во главе с их лидером Джереми Корбином поднялись на 5%, получив поддержку 32% респондентов.
За партию "Либеральные демократы" готовы проголосовать 14% участников исследования, а за Партию Brexit - 3%.