Կատալոնիայի անկախության կողմնակիցները բողոքի նոր ակցիաներ են պլանավորում նոյեմբերի 16-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կատալոնիայի անկախությանը ձգտող արմատական շարժումը հայտարարել Է նոյեմբերի 16-ին բողոքի նոր ակցիաներ անցկացնելու մասին եւ խոստանում Է «լիակատար շրջափակում» իրականացնել, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Այս շաբաթ օրը պատրաստվեք շրջափակման»,-ասված Է Հանրապետության պաշտպանության կոմիտեների՝ Twitter-ում զետեղված հաղորդագրության մեջ. ակցիաների անցկացման ժամանակի եւ վայրի մասին նրանք պատրաստվում են տեղեկացնել սոցիալական ցանցերում:
Շարժումը, որը ձգտում Է հասնել Կատալոնիայի անկախության, հորդորել Է իր կողմնակիցներին՝ հարմար հագուստ հագնել՝ «առանց խորհրդանշանների», ուտելիքի եւ ջրի պաշար ունենալ:
Այս շաբաթ արմատականները մյուս՝ «Դեմոկրատական ցունամի» շարժման հորդորով երեք օր շրջափակել Էին Իսպանիայից Ֆրանսիա տանող ճանապարհը, ձերբակալվել Էր 19 մարդ: Ոստիկանությունը հետաքննություն Է անցկացրել գրեթե երեսուն մարդու, այդ թվում՝ ժեներալիտետի ղեկավար Կիմ Տոռայի երկու զարմիկների նկատմամբ. նրանց գործերը քննելու Է դատարանը:
Ակցիաների մասնակիցներն այս շաբաթ նաեւ ամեն գիշեր փակում են ճանապարհները Բարսելոնայում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Каталонские радикалы планируют провести новые акции протеста 16 ноября
Радикальное движение, добивающееся независимости Каталонии, объявило о проведении новых акций протеста в выходные и обещает устроить "полную блокаду".
"В эту субботу готовьтесь блокировать", - говорится в сообщении Комитетов защиты республики в Twitter, о времени и месте проведения акций они собираются информировать в социальных сетях.
Движение, добивающееся независимости Каталонии и стоящее за беспорядками в регионе, призвало своих сторонников надеть удобную одежду "без символики", запастись едой и водой,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
На этой неделе радикалы по призыву другого движения "Демократическое цунами" в течение трех дней блокировали трассу из Испании во Францию, были задержаны 19 человек. Полиция провела расследования в отношении почти тридцати человек, в том числе двух племянников главы женералитета Кима Торры, их дела будет рассматривать суд.