Ճանապարհային ոստիկանը տուգանել է բարձրաստիճան պաշտոնյայի. Վարչապետը հանձնարարել է խրախուսել նրան
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հետաքրքիր գրառում է կատարել «ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում՝ տեղեկացնելով, որ ճանապարհային ոստիկանը կանգնեցրել է երթեւեկության կանոնները խախտած բարձրաստիճան պաշտոնյայի և տուգանել նրան: Իսկ վարչապետը հանձնարարել է խրախուսել ճանապարհային ոստիկանին:
«ՀՀ Ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արման Սարգսյանը ինձ զեկուցեց հետեւյալը.
Հայաստանի մի բարձրաստիճան պաշտոնյա զանգել է իրեն եւ շնորհակալություն հայտնել այն բանի համար, որ Ճանապարհային ոստիկանը երթեւեկության կանոնների խախտման համար կանգնեցրել է իր կողմից վարվող մեքենան եւ չնայած ճանաչել է իրեն որպես բարձրաստիճան պաշտոնյա, այնուամենայնիվ տուգանել է:
Լսելով այս պատմությունը՝ Ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատարին հանձնարարեցի խրախուսել երթեւեկության կանոնների խախտման համար բարձրաստիճան պաշտոնյային տուգանած ճանապարհային ոստիկանին»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ գրել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Сотрудник Дорожной полиции оштрафовал высокопоставленного чиновника: премьер поручил поощрить его
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сделал интересную запись на своей странице в Facebook, сообщив, что сотрудник Дорожной полиции остановил машину высокопоставленного чиновника за нарушение правил дорожного движения и оштрафовал его. Как сообщает Арменпресс, премьер-министр поручил поощрить этого сотрудника Дорожной полиции.
«Исполняющий обязанности начальника полиции Республики Армения Арман Саргсян сообщил мне следующее:
Высокопоставленный армянский чиновник позвонил ему и поблагодарил Дорожную полицию за то, что сотрудник Дорожной полиции остановил его машину за нарушение правил дорожного движения и оштрафовал его, хотя и узнал его.
Услышав эту историю, я поручил исполняющему обязанности начальника полиции поощрить этого Сотрудника дорожной полиции», - написал Никол Пашинян.