Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել Ամերիկայի հայկական համագումարի ներկայացուցիչների հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 23-ին հանդիպում է ունեցել Ամերիկայի հայկական համագումարի (ԱՀՀ) հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Քերոլին Մուգարի, ԱՀՀ հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Էնթոնի Բարսամյանի եւ կառույցի տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են մի շարք ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահն ընդգծել է, որ Ամերիկայի հայկական համագումարը հանդիսանում է Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման կարեւոր օղակ՝ գոհունակությամբ նշելով, որ Արցախը միշտ էլ հատուկ տեղ է զբաղեցնում կազմակերպության գործունեության մեջ:

Президент Арцаха встретился с представителями Совета попечителей Армянской Ассамблеи Америки
Президент Республики Арцах Бако Саакян 23 октября встретился с председателем Совета попечителей Армянской Ассамблеи Америки Кэролин Мугар, сопредседателем Совета попечителей Энтони Барсамяном и региональным директором структуры Арпи Варданян.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата президента Арцаха, были обсуждены вопросы, касающиеся реализации ряда программ.
Президент Саакян подчеркнул, что Армянская Ассамблея Америки является важным звеном в деле укрепления связей между Родиной и Диаспорой, с удовлетворением отметив, что Арцах всегда занимал особое место в деятельности организации.