Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Արչիլ Թալակվաձեի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը հոկտեմբերի 22-ին  հանդիպել է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Արչիլ Թալակվաձեի հետ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակից, հանդիպմանը ներկա էին նաև Վրաստանի խորհրդարանի պատգամավորներ Ռուսլան Պողոսյանը և Սամվել Մանուկյանը։
Կողմերը մատնանշել են բարձրաստիճան փոխայցելությունների և հանդիպումների կարևորությունը հայ-վրացական հարաբերությունների շարունակական առաջխաղացման համար։ Նրանք գոհունակություն են հայտնել երկու երկրների միջև քաղաքական և առևտրատնտեսական կապերի  զարգացման դրական դինամիկայի կապակցությամբ։
Տիգրան Ավինյանը և Արչիլ Թալակվաձեն  ընդգծել են նաև խորհրդարանական դիվանագիտության դերը Հայաստանի ու Վրաստանի միջև բարեկամական կապերի ամրապնդման գործում։ Այս համատեքստում կողմերը անդրադարձ են կատարել երկու երկրների խորհրդարաններում գործող բարեկամության խմբերի աշխատանքին և խորհրդարանական հանձնաժողովների միջև համագործակցությանը։
Զրուցակիցները կարևորել են նաև վիրահայ համայնքի դերակատարությունը երկու բարեկամ ժողովուրդների և երկրների հարաբերությունների առավել սերտացման գործում։
Վրացական կողմի խնդրանքով Տիգրան Ավինյանը ներկայացրել է Հայաստանի տնտեսական քաղաքականության գերակայությունները և կառավարման համակարգի բարեփոխումները։

Armenian Deputy PM meets with Georgian Speaker of Parliament
YEREVAN, OCTOBER 23, ARMENPRESS. Deputy Prime Minister of Armenia Tigran Avinyan on October 22 met with Speaker of Parliament of Georgia Archil Talakvadze in Tbilisi, the deputy PM’s Office told Armenpress. The meeting was also attended by Georgian MPs Ruslan Poghosyan and Samvel Manukyan.
The sides highlighted the importance of high-level mutual visits and meetings for promoting the Armenian-Georgian relations. They underlined the positive dynamics of the development of political, economic and tourism ties and the importance of further deepening the cooperation.
The sides also emphasized the role of the parliamentary diplomacy aimed at strengthening the friendly ties between Armenia and Georgia.
The officials highlighted the role of the Armenian community of Georgia in further intensifying the relations between the two friendly peoples and countries.
At the request of the Georgian side, the deputy PM introduced Armenia’s economic policy priorities and governance system reforms.