Ո՞ր այգիներում են նախընտրում զբոսնել Երևանի բնակիչները. սոցհարցում
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Բրեվիս» ընկերությունը սոցհարցում է անցկացրել՝ պարզելու համար, թե ո՞ր այգիներում են նախընտրում զբոսնել Երևանի բնակիչները:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հարցման մասնակիցների 33.9 տոկոսը նշել է, որ առհասարակ այգիներ չեն այցելում:
Հարցման մասնակիցների 8.2 տոկոսը հայտնել է, որ նախընտրում է զբոսնել Երևանի 2800-ամյակի այգում, 6.2 տոկոսը նախընտրում է զբոսնել Թումոյի այգում, 5.9 տոկոսը՝ Օղակաձև այգում:
Մասնակիցների 5 տոկոսը նախընտրում է զբոսնել Վահան Զատիկյանի անվան այգում, 3.9 տոկոսը՝ Հաղթանակ զբոսայգում, 3 տոկոսը՝ Սիրահարների այգում:
Այս կամ այն այգին նախընտրելու հարցում քաղաքացիների գերակշռող մասն առաջնորդվում է տեղանքի հարմարությամբ,  7 տոկոսը առաջնահերթությունը տալիս է կանաչապատ տարածքների առկայությանը, 2.7 տոկոսի համար կարևոր են սրճարանների առկայությունը, 1․9 տոկոսի համար՝ այգու նորաբաց լինելը և  1.2 տոկոս քաղաքացիներ կարևորում են ֆիզիկական վարժություններ անելու համար նախատեսված հարմարանքների առկայությունը։

Poll reveals which parks Yerevan residents prefer to visit
YEREVAN, OCTOBER 22, ARMENPRESS. Breavis LLC has conducted a survey to find out which parks the residents of Yerevan, the capital of Armenia, prefer to visit.
According to the poll results, 33.9% of the residents said they do not visit parks at all.
8.2% said they prefer to visit the part dedicated to Yerevan’s 2800th anniversary, 6.2% prefers the Tumo Park, and 5.9% prefers to walk in the Circular Park.
5% of the respondents said they prefer the park after Vahan Zatikyan, 3.9% - the Victory Park and 3% - the Lovers Park.
While giving a preference to this or that park most of the citizens are mainly guided by the convenience of the park’s location, 7% gives priority to the presence of green spaces, for the 2.7% of the respondents the presence of cafes in the parks is important, 1.9% highlighted the fact of the park’s being new and 1.2% of citizens prefer parks which are convenient for conducting trainings.