Արմեն Կարապետյանն ազատվել է էկոնոմիկայի նախարարության գլխավոր քարտուղարի պաշտոնից
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի որոշմամբ Արմեն Կարապետյանն ազատվել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության գլխավոր քարտուղարի պաշտոնից: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վարչապետի որոշումը հրապարակվել է ՀՀ կառավարության e-gov.am կայքում:
«Ղեկավարվելով «Քաղաքացիական ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 16-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 37-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետով՝
Արմեն Կարապետյանին ազատել էկոնոմիկայի նախարարության գլխավոր քարտուղարի պաշտոնից»,- ասված է ՀՀ վարչապետի որոշման մեջ։
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի մամուլի քարտուղար Աննա Օհանյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է, որ Արմեն Կարապետյանը էկոնոմիկայի նախարարության գլխավոր քարտուղարի պաշտոնից ազատվել է սեփական դիմումի համաձայն՝ անձնական պատճառներով:
«Հարգելի գործընկերներ, հետագա շահարկումներից խուսափելու համար տեղեկացնում ենք, որ Արմեն Կարապետյանն ազատվել է ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության գլխավոր քարտուղարի պաշտոնից սեփական դիմումի համաձայն: Անձամբ իր անունից փոխանցում եմ, որ պատճառն անձնական է` առողջական»,- գրել է Օհանյանը:

Армен Карапетян освобожден с должности генерального секретаря Минэкономики РА
Решением премьер-министра Республики Армения Армен Карапетян освобожден с должности генерального секретаря Министерства экономики Республики Армения.
Какпередает Арменпресс,решение премьер-министра было опубликовано на сайте правительства Армении e-gov.am.
«Руководствуясь ч.1 ст.  16  и ч.1  ст.  37  Закона Республики Армения «О государственной службе», освободить  Армена Карапетянас должности генерального секретаря Министерства экономики», - говорится в решении премьер-министра.
Пресс-секретарь министра экономики РА Анна Оганян написала на своей странице в Facebook, что Армен Карапетян был освобожден с поста генерального секретаря Министерства экономики по собственной просьбе - по личным причинам.
«Уважаемые коллеги,во избежание дальнейших спекуляций сообщаем, что Армен Карапетян освобожден с должности генерального секретаря Министерства экономики по его собственной просьбе. От своего имени я сообщаю, что причина личная –состояние здоровья», - написала  Оганян.