Գլխի շրջանում հրազենային վիրավորումով հայտնաբերվել է նախկին ոստիկանապետ Հայկ Հարությունյանի դին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում քննություն է տարվում Հայկ Հարությունյանի մահվան դեպքի հանգամանքներ պարզելու ուղղությամբ:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Նաիրա Հարությունյանը:
Նախնական տվյալներով՝ 2019 թվականի սեպտեմբերի 23-ին՝ ժամը 23: 59-ին ահազանգ է ստացվել, որ Բջնիի առանձնատներից մեկում դի կա:
Դեպքի վայր է մեկնել օպերատիվ-քննչական խումբ, որտեղ գլխի շրջանում հրազենային վիրավորումով հայտնաբերվել է Հայկ Հարությունյանի դին:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով (Սպառնալիքի, դաժան վերաբերմունքի կամ անձնական արժանապատվությունը պարբերաբար նվաստացնելու ճանապարհով անձին անուղղակի դիտավորությամբ կամ անզգուշությամբ ինքնասպանության կամ ինքնասպանության փորձի հասցնելը):
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, որտեղ հայտնաբերվել է արնանման հետքեր: Հայտնաբերվել է հրազեն և պարկուճ: Կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն:

Обнаружено тело бывшего начальника полиции Айка Арутюняна с огнестрельным ранением в области головы
В Следственном управлении Котайкской области Следственного комитета Армении ведется следствие для выяснения обстоятельств смерти Айка Арутюняна.
Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написала начальник отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
По предварительным данным, 23 сентября 2019 года в 23: 59 поступило сообщение о том, что в одном из особняков Бжни обнаружен труп.
На место происшествия выехала оперативно-следственная группа, где было обнаружено тело Айка Арутюняна с огнестрельным ранением в области головы.
По факту возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 110 УК Армении (доведение лица до самоубийства или попытки самоубийства путем угроз, жестокого обращения или систематического унижения личного достоинства).
Был проведен осмотр места происшествия, где были обнаружены следы, похожие на кровь. Обнаружены огнестрельное оружие и гильза. Будет предоставлена дополнительная информация.