Ոստիկանները բացահայտել են «Կենտրոն-1» համատիրության նախկին նախագահի ապօրինությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության կոռուպցիայի և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների հակազդման վարչությունում ստացված տեղեկությունների հիման վրա նախապատրաստված նյութերով բացահայտվել են Երևանի Կենտրոն վարչական շրջանի «Կենտրոն-1» համատիրության նախկին նախագահի ապօրինությունները:
«Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Մասնավորապես, ըստ նախնական տվյալների՝ նա, հափշտակություն կատարելու դիտավորությամբ, 2008-ից 2018 թվականն ընկած ժամանակահատվածում համատիրությունում որպես գանձող տեսուչ է հրամանագրել կնոջը: Սակայն նա երբևիցե աշխատանքի չի ներկայացել և չի կատարել աշխատանքային պայմանագրով նախատեսված պարտականությունները: Այդ պարտականությունները նրա փոխարեն հանձնարարվել է կատարել համատիրության մյուս աշխատակիցներին:
Համատիրության նախկին նախագահը գանձումների բաժնի նախկին պետի հետ, կնոջ հաճախելիության վերաբերյալ կեղծ տեղեկություններ մտցնելով և դրանք հաստատելով՝ կազմել են աշխատաժամանակի կեղծ հաշվարկի ամսեկան տեղեկագրեր: Դրանց հիման վրա յուրացման եղանակով հափշտակել է կնոջ անվամբ հաշվարկված աշխատավարձերի և պարգևավճարների առանձնապես խոշոր չափերի՝ ընդհանուր 21.127.000 դրամ գումարը:
Ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ, որն ուղարկվել է քննչական կոմիտե՝ նախաքննության:

Полицейские раскрыли нарушения закона со стороны бывшего председателя кондоминиума “Кентрон-1”
По материалам, подготовленным в управлении по противодействию коррупции и преступлениям, направленным против экономической деятельности Главного управления по борьбе с организованной преступностью полиции, были раскрыты нарушения закона со стороны бывшего председателя кондоминиума “Кентрон-1” административного района Кентрон.
Об этом Арменпресс сообщили в управлении по информации и связям с общественностью Полиции Армении.
В частности, по предварительным данным, он с преднамерением совершения хищения в период с 2008 по 2018 год назначил свою жену кассовым инспектором кондоминиума. Однако она никогда не выходила на работу и не выполняла обязанностей, предусмотренных трудовым договором. Эти обязанности вместо нее выполняли другие сотрудники кондоминиума.
Бывший председатель кондоминиума вместе с бывшим начальником отдела сборов, вводя ложные сведения о посещаемости своей жены и подтверждая их, составляли ежемесячные бюллетени по ложному расчету рабочего времени. На их основе путем присвоения он украл сумму заработных плат и премий в особо крупном размере, выписываемую на имя женщины -21.127.000 драмов.
В Главном управлении по борьбе с организованной преступностью полиции возбуждено уголовное дело, которое направлено в следственный комитет для предварительного расследования.