Ոստիկանությունը պարզաբանել է ակտիվիստ Գեղամ Ադյանին վերաբերյալ լուրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ոստիկանությունը պարզաբանում է տարածել ակտիվիստ Գեղամ Ադյանին վերաբերյալ լուրերի առնչությամբ։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության տարածած հաղորդագրությունում նշվում է.
«Այսօր NEWS.am-ում հոդված է հրապարակվել «Ակտիվիստ Գեղամ Ադյանը տեղափոխվել է հիվանդանոց» վերտառությամբ: Դրանում մասնավորապես ասված է, որ «Ակտիվիստ Գեղամ Ադյանը Արաբկիր ոստիկանության մոտից տեղափոխվել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ»:
Հոդվածում նաև նշված է, որ իրենք զրուցել են բժշկական կենտրոնի տնօրենի տեղակալ Արտակ Մանուկյանի հետ: Տեղակալն ասել է, որ թեև Գեղամ Ադյանը հայտարարում է, թե իրեն խփել են, սակայն ըստ ախտորոշման` նրա մոտ նևրոտիկ ռեակցիա է, սրտի ռիթմի խանգարում: Նրա վիճակը գնահատվում է բավարար»,- նշում են ոստիկանությունից և հավելում, որ բաժնում նրա ինքնազգացողությունը վատացել է, ոստիկանության աշխատակիցները շտապօգնություն են կանչել, և նա տեղափոխվել է հիվանդանոց:
Հիվանդանոցից հաղորդում է ստացվել, թե ըստ Ադյանի հայտարարության՝ «կարմիրբերետավորներն» են բերելիս իրեն ծեծի ենթարկել:

Полиция РА комментирует слухи об активисте ГегамеАдьяне
Полиция  РА распространила сообщение, в  котором  прокомментировала слухи об активисте  ГегамеАдьяне
Как сообщает Арменпресс, в заявлении  полиции РА говорится:
«Сегодня сайт Armenian News-NEWS.am опубликовал статью   «Активист ГегамАдьян был доставлен в больницу». В ней, в частности, говорится, что «активист ГегамАдьян был доставлен сотрудниками Арабкирского отделения  полиции в медицинский центр    «СурбГригорЛусаворич».
В статье также упоминается, что они разговаривали с АртакомМанукяном, заместителем директора медицинского центра. Он сказал, что хотя ГегамАдьянутверждает, что его ударили, согласно диагнозу, у него была невротическая реакция, нарушение сердечного ритма. Его состояние оценивается как удовлетворительное», - сообщили в полиции, добавив, что его самочувствие ухудшилось, а сотрудники полиции вызвали скорую помощь, и Адьян был доставлен в больницу.
Из больницы сообщили, что  Адьян утверждает, что "красные береты"  били его, когда еговезли  в больницу.