«Վարչապետն է Ձեր զբոսավարը» ճանաչողական արշավի մեկնարկը տրված է
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՈՆՊՐԵՍ: ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության Զբոսաշրջության կոմիտեի նախաձեռնությամբ մեկնարկել է «Վարչապետն է Ձեր զբոսավարը» արշավը։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,  օգոստոսի 14-ին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հյուրընկալեց Նիդերլանդերից և Ռուսաստանից ժամանած զբոսաշրջիկներին՝ նրանց ներկայացնելով Երևանի զբոսաշրջային գրավչությունները։
Ընդ որում, 2 տասնյակից ավելի զբոսաշրջիկների համար անակնկալ էր ինչպես այցելությունների երթուղին,  այնպես էլ «ուղեկցող զբոսավարը»։ Խումբը վարչապետի ուղեկցությամբ զբոսաշրջային  ավտոբուսով շրջայց կատարեց Երևանի զբոսաշրջային հանգույցներում՝ Զբոսաշրջության կոմիտեի կողմից նախօրոք նախագծված երթուղով։
Վերջին կանգառը ՀՀ կառավարության մասնաշենքն էր, որտեղ վարչապետի ուղեկցությամբ խումբը ծանոթացավ ճարտարապետական կառույցին։ «Հայաստանի գինեգործների և խաղողագործների հիմնադրամ»-ի կողմից հատուկ հյուրերի համար կազմակերպվեց հայկական գինիների համտես: Շրջայցի ավարտին վարչապետը հյուրերին նվիրեց հատուկ փաթեթներ` Հայաստանի մասին ճանաչողական նյութերով և հուշանվերներով: Հուշանվերների շարքում խորհրդանշական էին հատուկ այս առիթով պատրաստված կրծքանշանները` «Վարչապետն է Ձեր զբոսավարը» գրությամբ, որը օրվա յուրահատուկ հուշ կդառնա զբոսաշրջիկների համար:
Ակցիայի արդյունքում կստեղծվի «Վարչապետն է Ձեր զբոսավարը» գովազդային հոլովակը, որը լայն տարածում ստանալով`  հնարավորություն կտա բարձրացնելու Հայաստանի մասին զբոսաշրջիկների իրազեկվածության մակարդակը և խթանելու Հայաստանը օտարեկրյա զբոսաշրջիկների շրջանում:

Началась познавательная кампания “Премьер-министр - ваш гид”
По инициативе Комитета по туризму Министерства экономики Армении стартовала кампания “Премьер-министр - ваш гид”.
Как сообщили Арменпресс в управлении информации и связей с общественностью Министерства экономики Армении, 14 августа премьер-министр Никол Пашинян принял группу туристов из Нидерландов и России, представив им туристическую привлекательность Еревана.
При этом для более двух десятков туристов неожиданными были как маршрут посещений, так и  сопровождающий гид. Группа в сопровождении премьер-министра совершила экскурсию на туристическом автобусе по маршруту, заранее составленному Комитетом по туризму. Последняя остановка - здание правительства Армении, где в сопровождении премьер-министра группа ознакомилась с этим архитектурным сооружением. Здесь же Фонд виноделов и виноградарей Армении специально для гостей организовал дегустацию армянских вин. В конце визита премьер-министр подарил гостям специальные пакеты с сувенирами и познавательными материалами об Армении. Среди сувениров были специальные символические значки, сделанные по этому поводу с надписью “Премьер-министр - ваш гид”, которые останутся туристам на память о необычной поездке.
В результате акции будет создан рекламный ролик “Премьер-министр - ваш гид”, который, получив широкое распространение, даст возможность повысить уровень информированности туристов об Армении и привлекать в Армению больше иностранных туристов.