Կոտայքի մարզպետարանում տեղի է ունեցել մարզի խորհրդի արտահերթ նիստ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կոտայքի մարզպետարանում օգոստոսի 15-ին հրավիրվել է մարզի խորհրդի արտահերթ նիստ, որը վարել  է Կոտայքի մարզպետ Ռոմանոս Պետրոսյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Կոտայքի մարզպետարանից, օրակարգում աշնանը Հայաստանի Հանրապետության տարածքում կայանալիք հրամանատարա-շտաբային զորավարժություններն են եղել  ու դրանց ուղղությամբ տարվող նախապատրաստական աշխատանքների քննարկումը, մարզպետարան-համայնք-մարզային զինվորական կոմիսարիատ փոխգործակցության ամրապնդումը:
Նիստին ներկա են գտնվել Կոտայքի մարզի զինվորական կոմիսար, գնդապետ Հ. Հովհաննիսյանը, Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության պետ, փ/ծ գնդապետ Արմեն Ամիրջանյանը, մարզի ուժային կառույցների, մարզպետարանի համապատասխան ստորաբաժանումների և համայնքների ու վարչական շրջանների ղեկավարներ:
Աշնանը նախատեսվող հրամանատարա-շտաբային զորավաժությունների մասին զեկույցով հանդես է եկել Կոտայքի մարզի զինվորական կոմիսար, գնդապետ Հ.Հովհաննիսյանը, որից հետո հարցեր են հնչել զեկուցողին:
Ամփոփելով նիստը՝ մարզպետ Ռոմանոս Պետրոսյանը նշել է, որ պետք է անել առավելագույնը աշնանը նախատեսվող զորավարժությունների ընթացքում բարձր պատրաստվածություն ցուցաբերելու ուղղությամբ:

В областной администрации Котайка состоялось внеочередное заседание Совета области
15 августа в областной администрации Котайка было созвано внеочередное заседание Совета области, которое провел губернатор Котайка Романос Петросян.
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ администрации Котайка, в повестке были командно-штабные учения, которые пройдут осенью на территории Армении, а также обсуждение подготовительных работ, укрепление взаимодействия администрация - общинно-областной военный комиссариат.
На заседании присутствовали военный комиссар Котайкской области, полковник А. Ованнисян, начальник областного спасательного управления Котайка, полковник СС Армен Амирджанян, руководители силовых структур области, соответствующих подразделений областной администрации, общин и административных районов.
С докладом о запланированных на осень командно-штабных войсковых учениях выступил военный комиссар Котайкской области, полковник Г. Ованнисян. После чего он отвечал на вопросы.
Подводя итоги заседания, руководитель области Романос Петросян отметил, что необходимо сделать максимальное для высшей подготовки к учениям, намеченным на осень.