Կանայք գողացել են Մոսկովյան փողոցում գործող խանութ-սրահի դիմաց գտնվող հինգ էկզոտիկ ծառ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ պարզելու առերևույթ գողություն կատարած անձանց ինքնությունը։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, 2019թ. հունիսի 1-ին ՀՀ ոստիկանությունում քաղաքացուց հաղորդում է ստացվել առ այն, որ նույն օրը՝ ժամը 02:30-ի սահմաններում, երեք կանայք գողացել են Մոսկովյան փողոցում գործող խանութ-սրահի դիմաց գտնվող թվով հինգ էկզոտիկ ծառերը:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ոստիկանության Կենտրոնի բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով, որով նախաքննությունն իրականացվում է ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում:
Նախաքննության ընթացքում ստացվել է դեպքի վայրը տեսանկարահանող սարքի տեսագրությունը, ենթարկվել զննության:
Քրեական գործով բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ քննությունն ապահովելու նպատակով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ տեսապատկերված անձանց հայտնաբերելու ուղղությամբ։
Խնդրում ենք նշված անձանց ներկայանալ վարույթն իրականացնող մարմին, կամ ովքեր ճանաչում են նրանց, որևէ տեղեկություն ունեն նրանց ինքնության կամ գտնվելու վայրի մասին, հայտնել ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժին:

Женщины украли пять экзотических деревьев у магазина на улице Московян
По уголовному делу, расследуемому в следственном отделе административных районов Кентрон и Норк-Мараш следственного управления города Ереван Следственного комитета РА, принимаются меры для выяснения личности лиц, совершивших видимую кражу.
Как сообщили Арменпресс  в управлении по информации и связям с общественностью СК Армении, 1-го июня  2019 г. в полицию поступило сообщение о том, что в этот же день около 02:30 три женщин украли пять экзотических деревьев, посаженных напротив магазина на улице Московян.
По факту возбуждено уголовное дело по п. 1 ч. 2 ст. 177 УК РА, предварительное следствие по которому ведется в следственном отделе административных районов Кентрон и Норк-Мараш Следственного комитета РА.
В ходе предварительного следствия была получена и осмотрена видеозапись с места происшествия.
С целью обеспечения всестороннего, объективного и полного расследования уголовного дела предпринимаются меры по обнаружению изображенных лиц.
Просим указанных лиц явиться в орган, осуществляющий производство, или тех, кто их знает, имеют какие-либо сведения об их личности или местонахождении, сообщить в следственный отдел административных районов Кентрон и Норк-Мараш СК РА.