ՀՀ ոստիկանությունը մեկ օրում բացահայտել է հանցագործության 63 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հուլիսի 22-ից 23-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 63 դեպք, այդ թվում՝ 8-ը նախկինում կատարված։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից, բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 16, մարմնական վնասվածք հասցնելու 9, խարդախության 8, սպառնալիքի 5, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 4, խուլիգանության 3, ծեծի, անձի առևանգման, ապօրինի ծառահատման և մշակումն արգելված թմրանյութեր պարունակող բույսեր աճեցնելու 2-ական, պետական-հասարակական ունեցվածքի գողության, բնակարանային գողության, հարկերից խուսափելու, թմրամիջոցի հայտնաբերման, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, պաշտոնատար անձ չհանդիսացող հանրային ծառայողի կողմից ապօրինի վարձատրություն ստանալու, թմրամիջոցի մաքսանենգության, երեխային տեսակցելուն խոչընդոտելու, թմրամիջոցի իրացման և ավտոմեքենայի նույնացման համարը ապօրինի փոխելու 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 3 անհետ կորած, 1 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել են 2-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 6, բնակարանային գողության և մարմնական վնասվածք հասցնելու 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 24 պատահար, ինչի հետևանքով 32 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За минувшие сутки сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 63 случая преступлений
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 22 и 23 июля сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 63 случая преступлений, из них 8 – ранее совершенные.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе полиции Армении, в частности, 16 случая кражи личного имущества, 9 случаев причинения телесных повреждений, 12 случаев мошенничества, 5 случаев угрозы, 4 случая злоупотребления должностными полномочиями, 3 случая хулиганства, по 2 случая побоев, похищения человека, незаконной вырубки деревьев и выращивания воспрещенных к возделыванию растений, содержащих наркотики, по 1 случаю кражи государственного или общественного имущества, служебного подлога или служебной халатности, контрабанды наркотиков, сбыта наркотиков и подделки идентификационного номера ТС.
За данный период найден 1 человек, находящийся в розыске, еще 2 с явкой с повинной обратились в Полицию, найдены 3 человека, пропавших без вести, зарегистрировано 3 случая добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 6 случаев кражи личного имущества, по 1 случаю квартирной кражи и причинения телесных повреждений.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 24 ДТП: 32 человека получил телесные повреждения разных степеней тяжести.