Արցախի խորհրդարանը կգումարի արտահերթ նստաշրջան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հուլիսի 18-ին ստորագրել է որոշում՝ ԱՀ Սահմանադրության 114-րդ և «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 40-րդ հոդվածների համաձայն, հուլիսի 22-ին ժամը 11:00-ին ԱԺ արտահերթ նստաշրջան գումարելու մասին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից, արտահերթ նստաշրջանը կգումարվի ԱՀ Նախագահի նախաձեռնությամբ, իր իսկ սահմանած օրակարգով, որը ներառում է Ընտրական օրենսգրքի և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթի (երկրորդ ընթերցում), «Կուսակցությունների մասին» օրենքի (երկրորդ ընթերցում) և «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի պետական աջակցության մասին» օրենքի և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթի (երկրորդ ընթերցում) վերաբերյալ հարցերը։

Парламент Арцаха созовет внеочередную сессию
Согласно статье 114 Конституции Республики Арцах и статье 40 закона "Регламент Национального собрания", председатель Национального Собрания Арцаха Ашот Гулян 18-го июля подписал постановление о созыве внеочередной сессии 22-го июля в 11:00.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе НС Арцаха, внеочередная сессия будет созвана по инициативе президента Республики Арцах, по установленной им повестке:
1.Избирательный кодекс с пакетом прилагаемых законопроектов (второе чтение),
1. Закон "О партиях" (второе чтение),
2. Закон "О государственной поддержке сферы информационных технологий" с пакетом прилагаемых законопроектов (второе чтение).