Բակո Սահակյանն այցելել է Ստեփանակերտի մոտ գտնվող «Կարկառ» հանգստյան համալիր
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 16-ին այցելել է Ստեփանակերտի մոտակայքում գտնվող «Կարկառ» զբոսաշրջային հանգստյան համալիր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, երկրի ղեկավարը տեղում ծանոթացել է Արցախում կայանալիք Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերի շրջանակներում այնտեղ իրականացվող նախապատրաստական աշխատանքներին:
Նախագահը հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին ճամբարում տարվող աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ՝ կարեւորելով հարմարավետ եւ ժամանակակից զբոսաշրջային ցանցի առկայությունը Արցախում:
Նախագահին ուղեկցում էին պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի նախագահ Իշխան Զաքարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

YEREVAN, JULY 16, ARMENPRESS. On 16 July Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the "Karkar" tourism recreation complex in the neighborhood of capital Stepanakert.
As ARMENPRESS was informed from the press servic eof Artsakh President's Office, the Head of the State got acquainted on site with the preparatory activities carried out there within the framework of the 7th Pan-Armenian Games to be held in Artsakh.
The President gave instructions to the heads of concerned bodies towards proper realization of the activities in the camp, underlining the importance of having a convenient and modern tourism network in our Republic.
State minister Grigory Martirosyan, chairman of the Pan-Armenian Games' World Committee Ishkhan Zakaryan and other officials accompanied the President.