Մումբայում շենքի փլվելու հետեւանքով զոհվածների թիվը հասել Է 12-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հնդկաստանի հարավի Մումբայում (Մահարաշթրայի նահանգ) քառահարկ շենքի փլվելու հետեւանքով զոհվածների թիվը հասել Է 12-ի, եւս մի քանի տասնյակ մարդ մնում Է փլվածքների տակ, գրել Է India Today հանդեսը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: Միջադեպը տեղի Է ունեցել տեղական ժամանակով մոտ կեսօրին: Փլվելու տեղում շարունակվում Է որոնողական-փրկարարական գործողությունը:
Դրան զուգահեռ իրավապահ մարմինների աշխատակիցաները պարզում են պատահարի պատճառը: Վթարի կոնկրետ պատճառը մինչեւ հիմա չեն հայտնել: Այժմ փլվածքների տակից հաջողվել Է հանել հինգ մարդու, այդ թվում երեք երեխաների: Մինչդեռ, փրկարարները վախենում են, որ զոհերի թիվը կարող Է զգալիորեն աճել: Նախօրյակին Հնդկաստանի Հիմաչալ Փրադեշի նահանգում տեղի Է ունեցել նման միջադեպ. հինգհարկանի շենքը, որտեղ խորտկարան Էր գտնվում, փլվել Է՝ իրենով թաղելով 14 մարդու: Զոհվածների մեծ մասը Հնդկաստանի բանակի զինծառայողներ են, որոնք պատահարի պահին ներսում ճաշում Էին, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

СМИ: число погибших при обрушении дома в Мумбае возросло до 12 человек
Число погибших при обрушении 4-этажного жилого здания на юге индийского Мумбаи (штат Махараштра) возросло до 12, ещё несколько десятков человек остаются под завалами, пишет журнал India Today.
Ранее СМИ сообщали о двух погибших.
Инцидент произошёл около полудня по местному времени в районе Донгри. На месте обрушения продолжается поисково-спасательная операция. Параллельно с этим сотрудники правоохранительных органов устанавливают причину произошедшего. Конкретная причина аварии до сих пор не названа,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
К настоящему времени из-под завалов удалось вытащить пять человек, в том числе троих детей. Между тем, спасатели опасаются, что число жертв может значительно возрасти.
Накануне в северном индийском штате Химачал-Прадеш произошёл схожий инцидент: пятиэтажное здание, в котором располагалась закусочная, обрушилось, похоронив под собой 14 человек. Большая часть погибших - военнослужащие армии Индии, которые на момент случившегося обедали внутри.