Բակո Սահակյանն ընդունել է մի խումբ ամերիկահայ ուսանողների
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 12-ին ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի ամառային փորձառության ծրագրի մի խումբ ամերիկահայ ուսանողների:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, Նախագահը կարեւորել է տարիներ շարունակ այս ծրագրի իրականացումն Ամերիկայի հայկական համագումարի կողմից՝ այն համարելով Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության գործնական բաղադրամասերից մեկը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ արտգործնախարար Մասիս Մայիլյանը, Ամերիկայի հայկական համագումարի տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Республики Арцах принял группу американских студентов армянского происхождения
Президент Республики Арцах Бако Саакян 12 июля принял группу американских студентов армянского происхождения, проходящих летнюю стажировку в рамках программы Армянской Ассамблеи Америки.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата президента Арцаха, Бако Саакян отметил важность реализации данной программы Армянской Ассамблеей Америки как одной из практических составляющих триединства Армения - Арцах - Диаспора.
Во встрече приняли участие министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян, региональный директор Армянской Ассамблеи Америки Арпи Варданян, другие должностные лица.