Բուրգ դը Պեաժի քաղաքապետը հայտարարել է Արցախ այցելելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի Բուրգ դը Պեաժ քաղաքի քաղաքապետ Նատալի Նիեզոնը նամակ է հղել Արցախի Մարտունի քաղաքի քաղաքապետ Մհեր Խաչատրյանին, որում իր հավատարմությունն է հայտնում երկու քաղաքների միջև ստորագրված Բարեկամության հռչակագրին։
«Ցանկանում եմ Ձեզ վստահեցնել իմ անսասան հավատարմության մեջ Արցախի Մարտունի քաղաքի հետ կնքած համաձայնագրին։ Ավելի քան երբեւէ բարեկամական այն կապը, որ մենք միասին հաստատել ենք Բուրգ դը Պեաժի եւ Ձեր համայնքի միջեւ, արդիական է, եւ ես ցանկանում եմ, որ մենք շարունակենք այն զարգացնել», - «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝նշված է նամակում:
Նատալի Նիեզոնն ընդգծել է, որ անհանգստանում է Արցախի Հանրապետությունում եւ մասնավորապես Մարտունիում ապրող հայ բնակչության ճակատագրով: «Ամենեւին չեմ թերագնահատում Ձեր իրականության ողջ բարդությունը, սակայն գիտեմ, որ Ֆրանսիական Հանրապետության Նախագահը, ում ես սատարում եմ, լիովին կատարում է Մինսկի խմբի համանախագահի իր միջնորդական առաքելությունը: Ես հույս ունեմ, որ ընթացող բանակցությունները, որոնց Ֆրանսիան ակտիվորեն մասնակցում է Արցախի եւ Ադրբեջանի միջեւ հակամարտության խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ, սպասված արդյունքը կունենան», - նշել է Նատալի Նիեզոնը։
Բուրգ դը Պեաժի քաղաքապետը նաև նշել է Մարտունի այցելելու իր մտադրության մասին, - «Մարտունիում իմ եւ քաղաքապետարանի ողջ անձնակազմի անունից մենք կբարձրաձայնենք մեր բարեկամության կարեւորությունը, որը, վստահ եմ, վառ եւ հարատեւ ապագա ունի»։

YEREVAN, JULY 2, ARMENPRESS. Mayor of French city Bourg-de-Péage Nathalie Nieson has sent a letter to Mayor of Artsakh's Martuni city Mher Khachatryan, affirming her commitment to the Declaration of Friendship between the two cities.
''I wish to reaffirm my unwavering faithfulness to the agreement signed with Martuni city of Artsakh. The friendly relations we have together established between Bourg-de-Péage and your community are actual today like never before and I want us to continue developing them’', Nathalie Nieson’s letter reads, reports ARMENPRESS.
She emphasized that she is concerned over the fate of the Armenian people of Artsakh in general, and Martuni city in particular. ''I do not underestimate the complexity of the reality you live in, but I know that the President of the French Republic, who enjoys my support, fully implements his mediation mission assumed as a Minsk Group Co-chair. I hope that the ongoing negotiations in which France actively participates, aimed at the peaceful settlement of the conflict between Artsakh and Azerbaijan will record the anticipated results'', the Mayor of the French city wrote.
Mayor of French city Bourg-de-Péage Nathalie Nieson also informed in the letter about her intention to visit Artsakh. ''In Martuni we will announce about the importance of our friendship on behalf of me and the entire staff of the municipality and I am confident our friendship has a bright and lasting future''.