Նուրսուլթան Նազարբաևն ծննդյան տարեդարձի առթիվ շնորհավորել է Արմեն Սարգսյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է Ղազախստանի Հանրապետության առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Ստանձնելով Հայաստանի Հանրապետության նախագահի պաշտոնը՝ Դուք հսկայական աշխատանք եք տանում երկրի կայուն զարգացման ու միջազգային հեղինակության ամրապնդման ուղղությամբ:
Վստահ եմ, որ Ձեր կողմից իրականացվող քաղաքականությունը լիարժեքորեն կբացահայտի փոխգործակցության ներուժը և մեր երկրների միջև քաղաքական, սոցիալ-տնտեսական, գիտատեխնիկական, մշակութային և հումանիտար ոլորտներում համագործակցության հնարավորությունները կյանքի կկոչվեն»:
Ղազախստանի առաջին նախագահն Արմեն Սարգսյանին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Հայաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում:

Вы проводите огромную работу, направленную на укрепление международного авторитета Армении – Нурсултан Назарбаев поздравил Армена Саркисяна
Вы проводите огромную работу, направленную на укрепление международного
авторитета Армении – Нурсултан Назарбаев поздравил Армена Саркисяна
Президенту Республики Армену Саркисяну по случаю его дня рождения направил поздравительное послание Первый Президент Республики Казахстан Нурсултан Назарбаев.
«Вступив в должность Президента Республики Армения, Вы проводите огромную работу, направленную на создание условий для устойчивого развития Армении и укрепление её международного авторитета.
Уверен, что реализуемая Вами политика в полной мере раскроет потенциал и реализует возможности политического, социально-экономического, научно-технического и культурно-гуманитарного взаимодействия между нашими странами».
Первый Президент Казахстана пожелал Армену Саркисяну крепкого здоровья и успехов, а дружественному армянскому народу – мира и процветания.