Կրեմլը զսպվածության Է կոչել Իրանին առնչվող իրադրության շուրջ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈւՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոսկվան ուշադիր հետեւում Է Պարսից ծոցում եւ Իրանի շուրջ խիստ լարված իրադրությանը եւ զսպվածության Է կոչում բոլորին: Այդ մասին, ինչպես հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը, հունիսի 21-ին լրագրողներին հայտնել Է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Պարսից ծոցի իրադրությունը շատ լարված Է, ինչը խիստ անհանգստություն Է առաջացնում»,-ասել Է նա՝ պատասխանելով Իրանի եւ ԱՄՆ-ի միջեւ լարվածության նոր ալիքի վերաբերյալ հարցին:
«Մենք ուշադիր հետեւում ենք իրադրությանը եւ զսպվածության կոչ ենք անում բոլոր այն երկրներին, որոնք առնչություն ունեն դրա հետ»,-ասել Է Պեսկովը:

Кремль призвал к сдержанности по ситуации вокруг Ирана
Москва внимательно отслеживает весьма напряженную ситуацию в Персидском заливе и вокруг Ирана и призывает всех к сдержанности. Как передает Арменпресс, об этом сообщил в пятницу журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
"Ситуация в Персидском заливе весьма напряженная, это вызывает крайнюю обеспокоенность", - сказал он, отвечая на вопрос об очередном витке напряженности между Ираном и США.
"Мы внимательно отслеживаем ситуацию и призываем все страны, которые имеют отношение к этому, к сдержанности", - заявил Песков.