Հրայր Թովմասյանն ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը  հունիսի 19-ին  ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին՝ վերջինիս նախաձեռնությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ Սահմանադրական դատարանից, հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել սահմանադրական արդարադատության ոլորտում հայ-ռուսական համագործակցության խնդիրներին։ Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը դեսպանին ներկայացրել է 2019 թվականի մայիսի իր գլխավորած պատվիրակության Սանկտ Պետերբուրգ կատարած այցի մասին, որը տեղի է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության սահմանադրական դատարանի նախագահի հրավերով։

Грайр Товмасян принял посла России в Армении
19 июня председатель Конституционного суда Грайр Товмасян принял чрезвычайного и полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина, по инициативе последнего.
Как сообщили «Арменпресс» в Конституционном суде РА, в ходе встречи были затронуты вопросы армяно-российского сотрудничества в сфере конституционного правосудия. Председатель Конституционного суда Армении Грайр Товмасян представил послу визит возглавляемой им делегации в Санкт-Петербург в мае 2019 года, который состоялся по приглашению председателя Конституционного суда Российской Федерации.