Կյանքից հեռացել է Թուրքմենստանում ՀՀ դեսպան Գառնիկ Բադալյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 61 տարեկանում կյանքից հեռացել է ՀՀ պետական և քաղաքական գործիչ, փորձառու դիվանագետ, Թուրքմենստանում (համատեղությամբ Աֆղանստանում և Տաջիկստանում) ՀՀ դեսպան Գառնիկ Բադալյանը, ով բազմամյա ակտիվ քաղաքական գործունեության և փորձի շնորհիվ իր անգնահատելի ներդրումն է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության դիվանագիտության և արտաքին քաղաքականության կայացման գործում։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ «Ֆեյսբուք»-ի էջը:
«Խորը կսկիծով հայտնում ենք, որ 2019թ. հունիսի 12-ին, 61 տարեկանում կյանքից հեռացել է ՀՀ պետական և քաղաքական գործիչ, փորձառու դիվանագետ, Թուրքմենստանում ՀՀ դեսպան Գառնիկ Բադալյանը, ով բազմամյա ակտիվ քաղաքական գործունեության և փորձի շնորհիվ իր անգնահատելի ներդրումն է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության դիվանագիտության և արտաքին քաղաքականության կայացման գործում։
Փորձառու դիվանագետի, գործընկերների հարգանքը և հարազատների սերը վայելող Գառնիկ Բադալյանի հիշատակը վառ կմնա մեր հիշողություններում։
Մեր խորին ցավակցությունն ենք հայտնում պարոն Բադալյանի ընտանիքին և բոլոր նրանց, ովքեր սգում են նրա կորուստը»,- ասված է գրառման մեջ։
Գառնիկ Բադալյանը 1988-1991թթ. աշխատել է «Արմենպրես» լրատվական գործակալությունում:
«Արմենպրես»-ի ողջ խմբագրակազմը վշտակցում է Գառնիկ Բադալյանի հարազատներին, գործընկերներին, կիսում կորստյան ծանր վիշտը:

Ушел из жизни посол Армении в Туркменистане Гарник Бадалян
На 61 году жизни скончался государственный и политический деятель Армении, опытный дипломат, посол Армении в Туркменистане (по совместительству в Афганистане и Таджикистане) Гарник Бадалян, который благодаря своей многолетней активной политической деятельности и опыту внес неоценимый вклад в дело становления дипломатии и внешней политики Республики Армения. Как передает Арменпресс, об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
“С глубокой скорбью сообщаем, что 12 июня 2019 года в возрасте 61 года ушел из жизни государственный и политический деятель РА, опытный дипломат, посол РА в Туркменистане Гарник Бадалян, который благодаря многолетней активной политической деятельности и опыту внес неоценимый вклад в дело становления дипломатии и внешней политики Республики Армения.
Память об опытном дипломате, уважаемом коллегами Гарнике Бадаляне останется яркой в наших воспоминаниях.
Выражаем наши глубокие соболезнования семье господина Бадаляна и всем тем, кто скорбит о его потере”,- говорится в записи.