Disneyland-ում բացվել Է «Աստղային պատերազմներին» նվիրված թեմատիկ զբոսայգի
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կալիֆոռնիայի Disneyland-ում բացվել Է Star Wars: Galaxу՚s Edge թեմատիկ զբոսայգին: Ինչպես նշված Է Disney-ի հաղորդագրության մեջ, մայիսի 29-ին ատրակցիոնի հատուկ շնորհանդեսին այցելել են ռեժիսոր Ջորջ Լուկասը եւ դերասաններ Հարիսոն Ֆորդը, Մարկ Հեմիլը եւ Բիլլի դի Ուիլյամսը:
Զբոսայգու ավելի քան 50 հազար քառակուսի մետր տարածքը բաժանված Է երեք գոտու, որոնք անվանված են ի պատիվ «Աստղային պատերազմների» վերջին եռերգության Էպիզոդների՝ Դիմադրություն, Առաջին Ուխտ եւ Հնչյունների ավան: Զբոսայգու այցելուները կկարողանան թռչել Հազարամյա բազե հրթիռով, ստեղծել սեփական լուսային սուրը եւ անձական դրոիդ հավաքել:
Մինչեւ հունիսի 24-ը զբոսայգի այցելել ցանկացողներին նախնական ամրագրում կպահանջվի: Ավելի ուշ ատրակցիոնի այցելությունն ազատ կդառնա:
Disney ընկերության ներկայացուցիչները հայտարարել են, որ Star Wars: Galaxу՚s Edge-ի ստեղծման համար իրենց ավելի քան հինգ տարի Է պահանջվել, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В Disneyland открылся тематический парк, посвященный "Звездным войнам"
В калифорнийском Disneyland открылся новый тематический парк Star Wars: Galaxу's Edge. Как говорится в сообщении Disney, специальную презентацию аттракциона 29 мая посетил режиссер Джордж Лукас и актеры Харрисон Форд, Марк Хэмилл и Билли Ди Уильямс.
Более 50 тыс. кв. м территории парка поделены на три зоны, которые названы в честь эпизодов последней трилогии "Звездных войн" - Сопротивление, Первый Орден и Деревню эвоков. Посетители парка смогут полетать на ракете Тысячелетний сокол, создать собственный световой меч и собрать персонального дроида.
Желающим посетить парк до 24 июня понадобится предварительная бронь. Позже посещение аттракциона станет свободным,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Представители компании Disney заявили, что на создание Star Wars: Galaxу's Edge им потребовалось более пяти лет.