Տոնական տրամադրություն, մեծ փոփոխություններ իրագործելու եռանդ ու հաջողություն. ԿԳ նախարարը շնորհավորական խոսք է ուղղել շրջանավարտներին
Տոնական տրամադրություն, մեծ փոփոխություններ իրագործելու եռանդ ու
հաջողություն. ԿԳ նախարարը շնորհավորական խոսք է ուղղել շրջանավարտներին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արայիկ Հարությունյանի շնորհավորական խոսք է ուղղել շրջանավարտներին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունից, Արայիկ Հարությունյանը  մաղթել է տոնական բարձր տրամադրություն, մեծ փոփոխություններ իրագործելու եռանդ և հաջողություն:
«Սիրելի՛ շրջանավարտներ, վստահ եմ՝ բոլորիս կյանքում այս օրն անմոռանալի է և կարևոր, որովհետև այն յուրահատուկ ջրբաժան է մանկական ու պատանեկան հիշողությունների և ավելի հասուն կյանքի միջև։ Յուրաքանչյուր շրջանավարտի համար սկսվում է կյանքի նոր և պատասխանատու փուլ, որը պետք է անցնել հանգիստ, խելամիտ և նպատակասլաց քայլերով: Այսօր դուք մեծ կյանք եք մտնում նոր երկրում, նոր ժամանակներ թևակոխած Հայաստանում և համոզված եմ, որ ձեր նպատակներն ու ցանկություններն իրականացնելու եք ավելի դյուրին և հարթ։ Դրա համար ձեզանից պահանջվում է ունենալ հիմնարար գիտելիքներ և հաստատուն կամք:
Հարգելի՛ մանկավարժներ, այսօր հասուն կյանք ճանապարհում եք ձեր կողմից կրթված ևս մեկ սերնդի, որը համադրելով ձեր կողմից ստացած գիտելիքներն ու պատգամները և երիտասարդական եռանդը՝ ապահովելու է մեր երկրի զարգացումն ու կառուցելու է մեր երազած ապագան։
Շնորհավորելով Հայաստանի և Սփյուռքի բոլոր շրջանավարտներին, ուսուցիչներին և ծնողներին վերջին դասի կապակցությամբ՝ մաղթում եմ տոնական բարձր տրամադրություն, մեծ փոփոխություններ իրագործելու եռանդ և հաջողություն»,-նշել է նախարարը:

YEREVAN, MAY 24, ARMENPRESS. Minister of Education and Science Arayik Harutyunyan has addressed school graduates today, May 24th, as thousands of children are entering a new phase of their lives.
Around 19000 are celebrating the symbolic Last Bell ceremony today in Armenia.
“Dear graduates, I am sure that this day is unforgettable and important for us all, because it is a unique milestone  between childhood and adolescence memories and a more mature life,” Harutyunyan said in a statement.
“Today, you are entering big life in a new country, in Armenia that has entered new times, and I am sure that you will realize your goals and dreams more easily and smoothly. This requires you having fundamental knowledge and resolute will,” he said, wishing the school graduates festive mood, good luck and vigor for making great changes.
Harutyunyan also addressed teachers, who today are farewelling another generation educated by them to mature life, who “will provide the development of our country and build the future of our dreams”.
“Congratulating all graduates, teachers and parents of Armenia and the Diaspora on the occasion of the last class, I wish you festive high mood, vigor for making great changes and good luck,” he said.