Դեսպան Ներսեսյանը հանդիպում է ունեցել կոնգրեսական Հուան Վարգասի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Վարուժան Ներսեսյանը հանդիպել է Կալիֆորնիա նահանգի կոնգրեսական, արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի անդամ Հուան Վարգասին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել Հուան Վարգասին հայկական հարցերի հանձնախմբին անդամակցելու և Հայոց ցեղասպանության ճանաչման մասին 2019թ. բանաձևը համահեղինակելու համար:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-ամերիկյան հարաբերությունների վերջին զարգացումները, այդ թվում` խորհրդարանական կապերի ամրապնդման ուղղությամբ իրականացվող քայլերը: Դեսպան Ներսեսյանն ու կոնգրեսական Հուան Վարգասը երկկողմ գործակցության խթանման գործում կարևորել են Կալիֆորնիայի կենսունակ հայ համայնքի դերակատարումն ու ներուժը:

Armenian Ambassador to US meets with Congressman Juan Vargas
YEREVAN, MAY 16, ARMENPRESS. Armenia’s Ambassador to US Varuzhan Nersesyan met with Congressman, member of the foreign affairs committee, Juan Vargas, the Armenian foreign ministry told Armenpress.
Ambassador Nersesyan thanked the Congressman for joining the Congressional Armenian Caucus and co-authoring the 2019 resolution on the recognition of the Armenian Genocide.
The officials discussed the recent developments in the Armenian-American relations, including the ongoing actions aimed at strengthening the parliamentary ties. They highlighted the role and potential of the Armenian community of California for promoting the bilateral partnership.